תפריט

בלוג תעבורה

מהירות מופרזת – שאלות ותשובות נפוצות

נהיגה במהירות מופרזת נחשבת לאחת מעבירות התנועה הנפוצות ביותר, אם לא החמורות ביותר, היות ולא פעם עבירה מסוג זה מלווה גם בתאונת דרכים או פגיעה ברכוש, אדם ונפש. אי לכך משטרת ישראל מקצה למיגור התופעה אמצעי אכיפה רבים החל בשוטרים וניידות הפזורים ברחבי הארץ ועד למצלמות מהירות ומכשירי מדידות שונים מגוונים. לפניכם כמה שאלות נפוצות בנושא מהירות מופרזת.

פסילת רישיון לצמיתות: באילו מקרים?

על פי פקודת התעבורה ישנם מקרים בהם ניתן לפסול את רישיון הנהיגה לצמיתות. באילו מקרים מדובר והאם יש מה לעשות בנידון טרם קבלת ההחלטה?

משפטי תעבורה לחיילים

במקרים בהם חייל או אזרח עובד צבא מעורבים בתאונת דרכים או בעבירת תנועה, הם נתונים לשיפוט המערכת הצבאית. מתי ניתן לשפוט? כיצד מתנהל הדיון? מהי הענישה הצפויה? והאם הם זכאים לייעוץ? כל זאת ועוד במאמר הבא.

עבירות תנועה שפג תוקפן: על התיישנות עבירות תנועה

מהו פרק הזמן אשר במסגרתו מתאפשר להעמיד נהגים לדין בגין עבירת תנועה? ומתי לא ניתן להגיש כתב אישום כתוצאה מהתיישנות החלה על העונשים הניתנים בגין עבירות תנועה?

בדיקת ינשוף – איך תדעו שהיא מבוצעת כהלכה?

בילוי סופשבוע אופייני עם החבר'ה: יושבים בפאב עם כל האווירה, המוסיקה, המשקאות, השחרור וההנאה. כוסית מתרוקנת ועוד אחת, רק עוד ספל של בירה מהחבית, והגיע זמן הסגירה. צעירים ללא דאגות, מרגישים בטוחים בעצמם וביכולותיהם, הכל בשליטה! רק ניידת המשטרה המאותתת מאחור משביתה את זחיחות הדעת והחבר'ה יודעים שאולי הפעם כבר לא יצליחו לחמוק.

מציאת סמים ברכב - מה המשמעות ומה הענישה?

במידה ושוטרי משארת ישראל יבקשו מכם לעשות חיפוש ברכבכם, הכרת הנהלים וידיעת זכויותיכם עשויים לחלץ אתכם מסיטואציה משפטית חמורה.

פסילה וחידוש רישיון נהיגה בעקבות נהיגה בשכרות

מדינת ישראל דוגלת במתן עונשים חמורים במיוחד לנהגים אשר נתפסו בנהיגה בשכרות. רף הענישה הוחמר במכוון בשנים האחרונות, משום שמערכת המשפט והמשטרה נחושים בדעתם למנוע באופן מוחלט מצבים של נהיגה בשכרות, לאור מקרי המוות והפגיעה הרבים שאירעו כתוצאה מכך.

קיבלתי זימון לבית משפט לתעבורה - מה עכשיו?

במידה וזומנתם לדיון בבית המשפט לתעבורה, בייחוד אם מדובר בפעם הראשונה בה אתם עומדים מול סיטואציה שכזו - חשוב כי תהיו מודעים לזכויותיכם, כמו גם לאופן ההתנהלות ולהשלכות האפשריות של ההליך המשפטי. זאת, על מנת שתוכלו להבין את משמעות הזימון, לדעת כיצד יש לנהוג ומה עליכם לעשות.

תאונות דרכים עם נפגעים – כיצד לנהוג?

השעות הקטנות של הלילה, חבורת צעירים בהתרוממות רוח לאחר הבילוי השבועי, מוסיקה רועשת, אדי אלכוהול באוויר, מתקרבים לרכב שנוסע באיטיות מרגיזה, מבט קדימה מגלה רכב נוסף בנתיב הנגדי, אבל הוא נראה איטי באותה מידה והחבר'ה דוחקים בנהג שמתלבט רק לרגע לפני שהרגל סוחטת את דוושת הגז, מחוג מד-המהירות נוסק, הרכב ממול נראה פתאום קרוב מדיי, הרגל נעה לדוושת הבלמים אבל מאוחר מדי.

שלב תוכן
עורך דין פלילי אלון ארז | עו"ד פלילי במרכז | שאול המלך 8 תל-אביב | 050-7368203