זמין 24 שעות ביממה

הצלחות המשרד

עורך דין אלון ארז פועל רבות על מנת להשיג הצלחות עבור לקוחותיו. להלן, חלק מהצלחותיו בבתי משפט ברחבי הארץ.
הצלחות בתחום הפלילי
בית המשפט מחוזי מרכז בלוד
זיכוי בתיק פשע חמור של עבירות מין חמורות בקטין, סחיטה באיומים והתעללות. במהלך דיוני ההוכחות, עורך דין אלון ארז הוכיח שאין די בראיות שבתיק בכדי להרשיע את הנאשם. לכן, הפרקליטות חזרה בה מכתב האישום החמור והנאשם זוכה לחלוטין. לקריאת ההחלטה:
בית משפט מחוזי מרכז (לוד)
זיכוי בעבירת מין חמורה!!!
באופן נדיר, בית המשפט המחוזי קיבל ערעור שהגיש עורך דין אלון ארז, על הרשעת לקוחו בעבירה של מעשה מגונה בנסיבות אינוס. במקום שמונת חודשי המאסר בפועל שנגזרו על הלקוח בבית משפט השלום, נקבע כי הוא חף מפשע. לצפיה בהחלטה:
בית משפט המחוזי בתל אביב
שחרור נאשם בייבוא של כ-20 ליטר "סם האונס" למעצר בית
במקרה זה, עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את הפרקליטות ואת בית המשפט, כי למרות ההלכה המחייבת את מעצרם מאחורי סורג ובריח של מייבאי סמים, כי במקרה זה קיימות נסיבות חריגות, המאפשרות סטייה מההלכה ושחרורו של הנאשם למעצר בית. לצפיה בהחלטה:
בית משפט השלום בפתח תקווה

שחרור בתנאים מקלים ביותר לנאשם בעבירה של מעשה מגונה בנסיבות אינוס של קטינה בת 11, למרות התנגדות נחרצת של הפרקליטות. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

סגירת תיק פלילי של מורה שקיים יחסי מין עם תלמידה

למרות שהודה בקיום יחסי מין עם תלמידה בבית הספר בו לימד, הפרקליטות קיבלה את טענתו של עורך דין ארז, כי בשל אי קיומם של יחסי מרות או תלות בין המורה לבין התלמידה, אשר למדה בבית הספר בו המורה לימד אך לא היתה תלמידתו הישירה, כי אין מקום להעמידו לדין פלילי ומשכך התיק נגדו נסגר. לצפייה בהחלטה: לחץ כאן

בית משפט השלום בתל אביב

מאסר על תנאי בלבד בעבירות סמים!
תיק שהחל עם אישומים בעבירות סחר והחזקה שלא לשימוש עצמי, הסתיים היום עם עבירה בודדת של החזקה לשימוש עצמי. במקום עונש של עבודות שירות אותו דרשה המאשימה תחילה, נגזר על הלקוח עונש של מאסר על תנאי וחתימה על התחייבות להימנעות מביצוע עבירות סמים.

סגירת תיק סמים בחוסר אשמה!

בקשת עורך דין ארז לשנות את עילת סגירת התיק הפלילי שנפתח נגד לקוחת המשרד, אשר היתה חשודה בעבירות סמים, התקבלה!!
כעת עילת סגירת התיק היא מ״חוסר אשמה״ ורישום התיק הפלילי יימחק כלא היה.
עכשיו אופציות התעסוקה של הלקוחה, אקדמאית בתחום ההייטק, רחבות הרבה יותר.
לצפייה בהחלטה:
בית משפט השלום בנתניה
סיום הליך פלילי ללא הרשעה בעבירות קשות של אלימות במשפחה!!!

לפני יותר משנה, הוגש נגד לקוח של עורך דין אלון ארז, אבא ל-4 ילדים קטנים, כתב אישום, על כך שנהג להכות את ילדיו באמצעות מקל של מטאטא. לאחר שעורך דין ארז לקח על עצמו את הייצוג בתיק ולמד בעיון רב את חומר החקירה, הוא הצליח לשכנע את לפרקליטות, שיהיה להם קשה מאוד להוכיח את האישומים. לאחר מספר פגישות ושיחות עם הפרקליט הממונה על התיק, כתב האישום המקורי תוקן בצורה משמעותית, כך שלא נותר כל זכר לתקיפת הילדים באמצעות המקל. בו בזמן, הלקוח עבר הליך טיפולי יוצא דופן, במהלכו שינה בצורה דרסטית דפוסי חשיבה והתנהגות. גם שירות המבחן הבחין בשינוי החיובי והמבורך שהלקוח עבר, עד כי הגיע למסקנה המאוד נדירה, כי יש להימנע מהרשעה בדין פלילי!!! בסופו של יום, התוצאה לפניכם, בית המשפט קיבל את המלצת שירות המבחן והחליט על סיום ההליך ללא הרשעה!!! המשמעות המעשית של כך הינה, כי הלקוח יוכל להוציא "תעודת יושר", מבלי שתיק זה יופיע במרשם הפלילי שלו ורק גורמים מאוד ספציפיים, כגון המשטרה, צה"ל וכו' יוכלו לקבל מידע אודות תיק זה. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום בבאר שבע
עונש של עבודות שירות בלבד בתיק מרמה של מאות אלפי ש"ח!

נגד הנאשם בתיק זה, לקוחו של עורך דין אלון ארז, הוגש בתחילה כתב אישום חמור עם עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, בגין "עוקץ נדל"ן" בהיקף של מאות אלפי ש"ח. הפרקליטות עמדה על כך, כי הנאשם יישלח למאסר בכלא. אלא שלאחר הליך גישור בבית המשפט והליך משא ומתן מול הפרקליטות, עורך דין אלון ארז שכנע את כל הגורמים, כי קיימים בתיק זה קשיים ראייתיים משמעותיים, ובראשם ספקות גדולים לגבי אמינות המתלונן. לכן, ההליך הפלילי הסתיים בסופו של דבר בתיקון משמעותי של כתב האישום ולעונש של חודשיים עבודות שירות בלבד. לצפיה בהחלטה:

בית משפט השלום בפתח תקווה
עונש של של"צ (שירות למען הציבור) בלבד לנאשם בעבירות התפרצות, פגיעה בפרטיות ותקיפת בת זוג בשני כתבי אישום שונים!!!

התביעה המשטרתית ביקשה לגזור על לקוח המשרד עונש של 30 חודשי מאסר לפחות מאחורי סורג ובריח, אבל בית המשפט קיבלת את טענתו של עורך דין ארז, כי בשל הליך שיקום יוצא דופן בו החל הנאשם, יש לאפשר לנאשם להמשיך במלאכת השיקום ולא להטיל עליו כל עונש מאסר כולל לא בעבודות שירות. ואכן, בית המשפט קיבל את טענותיו של עורך דין ארז, והטיל על הנאשם, חרף חומרת האישומים נגדו, עונש של של"צ בלבד!! לצפיה בהחלטה:

שינוי עילת סגירת תיק לחוסר אשמה בו הלקוח של המשרד נחקר בחשד לתקיפת בתו!

נגד לקוח המשרד, מהנדס העובד בחברת הייטק בכירה, נפתח תיק במשטרה בגין חשד לתקיפת בתו. התלונה הגיעה למשטרה מהגן בו בתו של הלקוח מתחנכת, לאחר שהגננת טענה, שהבת סיפרה לה שהאב נתן לה מכה על פיה. זה הספיק על מנת לזמן את הלקוח לחקירה במשטרה על כל הנובע מכך – פתיחת תיק במשטרה, רישום במרשם המשטרתי הפנימי ובעיקר פגיעה תדמיתית ומועקה נפשית ומשפחתית.
לאחר שהסתיימה החקירה והתיק הועבר לפרקליטות, הוחלט שם על סגירת התיק, אבל בעילה של "היעדר בראיות". עבור הלקוח, אשר יש לו שאיפות להשתלב בתעשיות הביטחוניות, סגירת התיק בעילה זאת הייתה עלולה לחסום את דרכו המקצועית. אך מעבר לכך, הוא הרגיש כמו עבריין, אפילו שהתיק נסגר, והוא ביקש להילחם עד אשר התיק ייסגר מחוסר אשמה, ששמו ינוקה מכל רבב, כפי שהיה ראוי באמת.
במסגרת הבקשה שעו"ד ארז העביר לפרקליטות, הוא ציין בפניהם, כי מדובר באירוע חד פעמי, נקודתי, עם מגע קל ביותר שלא השאיר כל סימן ואשר קרה רק לאחר שהילדה קיללה את אביה קללה בוטה ועסיסית במיוחד. מעבר לכך, צויינה תרומתו של הלקוח לקהילה ולחברה, הישגיו ופועלו עד היום, וכן צויין הנזק המקצועי שעלול להיגרם כמו גם את הנזק התדמיתי.
בסוף הפרקליטות החליטה לשנות את עילת סגירת התיק לחוסר אשמה. זאת ההחלטה הנכונה והצודקת ביותר.

בית משפט השלום ברחובות

הוראה תקדימית לפרקליטות לחשוף בפני עורך דין ארז דיסקים של חקירות ילדים גם במסגרת בקשה לשינוי עילת סגירת תיק
נגד לקוח המשרד התנהלה חקירה במשטרה, בגין תלונה שהוגשה מאת הגננת של בתו בת ה-6, כי הוא נגע בבתו באיברי מינה.
לאחר שחקירת המשטרה הסתיימה והתיק הועבר לפרקליטות, התקבלה החלטה לסגור את התיק נגד לקוח המשרד, אך בעילה של חוסר בראיות.
המשמעות של סגירת תיק מחוסר ראיות היא, כי נשאר רישום של כך במרשם המשטרתי הפנימי.
לקוח המשרד, אשר היה מעוניין לנקות את שמו מכל רבב הקשור לתלונה שהוגשה נגדו, שכר את שירותיו של עורך דין ארז, על מנת שיגיש בשמו בקשה לשינוי עילת סגירת תיק לחוסר אשמה, כך שהרישום יימחק לחלוטין מהמרשם המשטרתי.
על מנת לבצע את עבודתו נאמנה, עורך דין ארז פנה לפרקליטות בכדי שיתאפשר לו לעיין בראיה המרכזית ביותר הקיימת בתיקים מסוג זה, דיסק חקירת הילדה המתלוננת בידי חוקרת הילדים. מסיבה שאיננה מוצדקת, הפרקליטות סירבה לאפשר לעורך דין ארז לעיין בראיה זאת. נוכח סירוב הפרקליטות, עורך דין ארז פנה בשמו של לקוח המשרד לבית המשפט, על מנת זה יורה לפרקליטות, לאפשר עיון בדיסק. ואכן, בפעם הראשונה שבתי המשפט בארץ נתקלו בסוג כזה של בקשה, ניתנה ההחלטה התקדימית, לפיה גם במסגרת הליך משפטי של שינוי עילת סגירת תיק, חובה על הפרקליטות לאפשר לסניגור לעיין במלוא חומרי החקירה, ובכלל זה גם בדיסקים של חקירות ילדים.
בית משפט השלום בירושלים

מאסר על תנאי בלבד בתיק שהחל עם אישום של תיווך לעיסקת מכירת 1.5 ק"ג קנאביס!
נגד לקוח המשרד הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בירושלים, בגין תיווך בעיסקת מכירת 1.5 ק"ג קנאביס. שאר המעורבים בפרשה הורשעו בעבירות סמים ודינם נגזר למאסר בפועל ולעבודות שירות. אולם במקרה של לקוח המשרד, בשל כשלים ראייתיים משמעותיים עליהם הצביע עורך דין ארז, התביעה הסכימה להסדר טיעון מקל ביותר, במסגרתו שונה סעיף האישום לסעיף שאיננו מתחום הסמים – מתן אמצעים לביצוע פשע, וכן ובעיקר הסכימה התביעה למאסר על תנאי בלבד. לקריאת ההחלטה:

פרקליטות המדינה – הליך שימוע לפני כתב אישום

סגירת תיק חקירה נגד חשוד בעבירות מין חמורות ברשת!!! לקוח שיוצג על ידי עורך דין ארז, נחקר במשטרה לפני כשנה בחשד לביצוע עבירות מין ברשת. החשד נגדו התבסס על מספר תלונות, לפיהן מרשי ביצע מעשים מגונים והטריד אחרים באתרים המיועדים להיכרויות לצורך קיום יחסי מין. חרף החשדות החמורים נגד לקוח המשרד, הפרקליטות השתכנעה מהטיעונים שהועברו אליה במסגרת הליך השימוע, ובייחוד מהטיעון כי הלקוח החל בהליך טיפולי משמעותי ואינטנסיבי מיד לאחר חקירתו במשטרה, במסגרתו הוא ביטא תחושות כנות של חרטה והבנה של חומרת מעשיו, כך שאין צורך בהמשך ההליך פלילי נגדו. ומשכך, החליטה הפרקליטות לסגור כבר עתה, בשלב החקירה, את התיק!! לצפיה בהחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום בירושלים

ביטול כתב אישום בתיק תווך עסקת סמים בשל הפרת חובת השימוע והיידוע

בתיק זה, עורך דין ארז מייצג אדם, המואשם בתיווך עסקת סמים בהיקף של למעלה מ-100 אלף ש"ח. באופן יוצא דופן, בית המשפט קיבל את בקשתו של עורך דין ארז, והחליט לבטל את כתב האישום, בשל התנהלותה הרשלנית של התביעה המשטרתית. התביעה, בשונה מהחובה המוטלת עליה על פי חוק, פגעה בזכותו של לקוח המשרד, לקבל מכתב ידוע בטרם הגשת כתב אישום נגדו. אף כי בדרך כלל בתי המשפט אינם מבטלים כתבי אישום בשל הפרת חובה זאת, במקרה זה בית המשפט השתכנע מטיעוניו של עו"ד ארז, כי המחדלים של התביעה בתיק זה הם כה חמורים, עד כי ההחלטה היחידה האפשרית היא ביטול כתב האישום. וכך היה! לצפיה בהחלטה לחץ כאן

בית המשפט המחוזי בתל אביב
עונש של עבודות שירות בלבד לנאשם ביבוא של כ-20 ליטר סם אונס לישראל וסחר בו

הפרקליטות ביקשה מספר שנות מאסר בכלא, אבל בית המשפט המחוזי קיבל את עתירתו של עורך דין ארז, ובהחלטה תקדימית ממש החליט, לגזור על הנאשם עונש של עבודות שירות בלבד. בלב החלטת בית המשפט עמדה הקביעה, כי ההליך השיקומי שהנאשם עבר ופוטנציאל השיקום העתידי צריכים לגבור במקרה זה על האינטרס הציבורי. בנוסף, בית המשפט נתן דעתו לטיעונים נוספים שעורך דין ארז העלה, ובהם מחדלי חקירה של המשטרה וקידום ערכים של צדק על חשבון גמול. לקריאת ההחלטה:

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד
עונש מקל לנאשם בעבירות של סחיטה באיומים בצוותא והצתה

בתיק זה, לקוח המשרד הואשם ביחד עם אחרים בעבירות של סחיטה באיומים והצתה. העונשים במקרים דומים עומדים על תקופות של בין שנתיים לשלוש לפחות. לאחר שעורך דין אלון ארז נפגש כמה פעמים עם הפרקליטות, הובהר כי חלקו של לקוח המשרד הוא נמוך בהשוואה לאחרים וכי קיימים בעניינו כשלים ראייתיים המצדיקים ענישה מקלה. ואכן, כתב האישום בעניינו של לקוח המשרד תוקן משמעותית במסגרת הסדר הטיעון לעבירה של סיוע לסחיטה בלבד והעונש שנגזר עליו היה של 10 חודשי מאסר בפועל, עונש נמוך מאוד בהשוואה למקרים דומים. לצפיה בהחלטה:

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד
שחרור נאשם בעבירות של הצתה, סחיטה באיומים וסחיטה בכוח!!!
במספר מקרים מועט ביותר, אם בכלל, נאשמים משוחררים לביתם בעבירות מסוגים אלו, בטח לפני שהוגש בעניינם תסקיר של שירות המבחן. אבל, בעקבות טענות משפטיות שעורך דין ארז העלה בעניינו של הלקוח במקרה זה, הפרקליטות נתנה הסכמתה לשחרור, חרף חומרת האישומים. לצפיה בהחלטה:
עונש מקל ביותר בתיק של גידול סמים, תקיפת שוטרים והעלבתם!!!
תיק זה מוכיח פעם נוספת, שלא צריך להירתע מחקירת עדים בבית המשפט, כולל שוטרים, על מנת להגיע לחקר האמת ועל מנת להשיג את התוצאות המשפטיות הטובות ביותר. בתחילת כניסתו של עו"ד ארז לייצוג הנאשם בתיק זה, התביעה ביקשה עונש של מאסר בפועל כולל הפעלת התנאי בן שבעת החודשים שריחף מעל לראשו של לקוח המשרד, בשל הרשעה קודמת בעבירות סמים. באותה עת, בקשתו של עו"ד ארז להסתפק בעבודות שירות התקבלה כמעט בגיחוך ובבוז על ידי התובע המטפל בתיק. [יצוין, כי החל מחודש אפריל 2019, תקופת עבודות השירות המקסימלית תוארך לתשעה חודשים]. ואולם, לאחר חקירת מרבית עדי התביעה בשבוע שעבר, אשר כולם שוטרים, עו"ד ארז הצליח לחשוף בפני בית המשפט את החולשה הממשית הקיימת בראיות התביעה. מכאן, קצרה מאוד הדרך לשכנע את התביעה, כי לא רק שלא יוטל על לקוח המשרד עונש של עבודות שירות, אלא כי העונש היחיד שיוטל בהסכמה, הוא בדמות הארכת המאסר על תנאי בשנה נוספת בלבד. לצפיה בהחלטה:
בית משפט השלום בירושלים
גזר דין מקל במיוחד על נאשם בתקיפת בת זוג
הנאשם במקרה זה, אדם נורמטיבי העובד בתחום המחשבים והפיננסים, עמד בפני כתב אישום שייחס לו עבירת תקיפה קשה נגד בת זוגו, על רקע של שתיית אלכוהול. נוכח חומרת האישום, הוא עמד בפני מאסר בפועל בכלא. אבל, לאור לאור טענותיו של עורך דין ארז בפני התביעה המשטרתית, בדבר הטיפול המרשים שהנאשם עבר וכן לאור טענות ראייתיות ואישיות, הוסכם על גזר דין מקל של שלושה חודשי עבודות שירות בלבד. לצפיה בהחלטה:
סגירת תיק אלימות חמור ב"הסדר מותנה" מקל במיוחד !!!
הליך של סגירת תיק משטרתי בעילה של "הסדר מותנה", הוא הליך משפטי חדש יחסית, אשר הולך וצובר תאוצה לאחרונה. מדובר בהליך משפטי, המאפשר לרשויות התביעה להימנע מהגשת כתב אישום נגד חשודים בעבירות מסוימות, תוך סגירת התיק בעניינם, בהתקיים מספר תנאים, ובהם הודיית החשוד בביצוע מעשה אסור. מבחינת הרישום במרשם המשטרתי הפנימי, מדובר בעילת סגירה, הדומה לרישום הקיים בגין סגירת תיק "מחוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור", כך שרק גופים מאוד ספציפיים הם בעלי סמכות לדעת על רישום זה. אך מעבר להיבט הרישומי, מדובר בהליך, אשר חוסך לחשודים בעבירות מסוימות, את הצורך המאוד לא סימפטי, של ניהול הליך משפטי מלא וארוך בבתי משפט, כפי שהיה עד להתפתחותו הסדר חדש זה. בתיק הנוכחי, ייצגתי לקוח, אשר היה חשוד תחילה בעבירות של תקיפת שוטר, תקיפת פקחים של משרד התחבורה וחברת אגד, החזקת סכין והחזקת קנאביס לשימוש עצמי. עם הרבה יצירתיות ולא מעט חוצפה חיובית, התביעה המשטרתית הסכימה לסגור את התיק בהסדר מותנה מקל במיוחד עם סעיף אישום מקל במיוחד בדמות העלבת עובד ציבור, ועם התחייבות להימנע מעבירות במשך שלושה חודשים וקנס זעום של 500 ש"ח. מקרה זה הוא דוגמה מובהקת לטענתי, שלא צריך לחכות להגשת כתב אישום בכדי לשכור שירותי עורך דין פלילי, אלא יש לעשות כן מיד עם החקירה הראשונה במשטרה. לצפיה בהחלטה:
בית משפט השלום בתל אביב
שחרור חשוד בתקיפת קשיש
למרות שהמשטרה ביקשה להאריך את המעצר ב-4 ימים, בית המשפט קיבל את בקשתו של עו"ד ארז ושחרר את החשוד בתקיפת קשיש כבן 80, למעצר בית של ארבעה ימים בלבד. לצפיה בהחלטה:
שחרור בתיק של עבירות כלפי בת זוג!!!
למרות התנגדות נחרצת של התביעה, נאשם בעבירות נגד בת זוגו שוחרר לאחר כעשרה דיונים עם ייצוג של שלושה עורכי דין שונים, לאחר שעורך דין אלון ארז קיבל את הייצוג. לצפיה בהחלטה:
סגירת תיק משטרתי בהסדר מותנה!!!
הליך של סגירת תיק משטרתי בעילה של "הסדר מותנה", הוא הליך משפטי חדש יחסית, אשר הולך וצובר תאוצה לאחרונה. מדובר בהליך משפטי, המאפשר לרשויות התביעה להימנע מהגשת כתב אישום נגד חשודים בעבירות מסוימות, תוך סגירת התיק בעניינם, בהתקיים מספר תנאים. מבחינת הרישום במרשם המשטרתי הפנימי, מדובר בעילת סגירה, הדומה לרישום הקיים בגין סגירת תיק "מחוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור". מעבר להיבט הרישומי, מדובר בהליך, אשר חוסך לחשודים בעבירות מסוימות, את הצורך המאוד לא סימפטי, של ניהול הליך משפטי מלא וארוך בבתי משפט, כפי שהיה עד להסדר החדש. במקרה זה, עורך דין ארז ייצג חשודה, אשר שלחה למעסיקה לשעבר, בו הייתה מאוהבת, וכן לאשתו, מאות הודעות מטרידות ומאיימות, מדי יום ולאורך תקופה ארוכה מאוד. חרף חומרת העבירות, עורך דין ארז שכנע את התביעה, כי לנוכח שיקולים ראייתיים ואישיים כאחד, שמן הראוי במקרה הספציפי הזה, להילך בנתיב של סגירת התיק בעילה של "הסדר מותנה". לצפיה בהחלטה:
גניזת תיק משטרה
למרות סעיפי העבירות החמורים בהם לקוחת המשרד נחשדה, תקיפת קטין וגרימת חבלה, הפרקליטות קיבלה את בקשתו של עורך דין ארז לסגור את תיק החקירה, נוכח הנסיבות היוצאות דופן של התיק. לצפיה בהחלטה:
בית משפט השלום בתל אביב
ענישה מקלה ביותר בעבירות אלימות חמורות
שני נאשמים, אשר יוצגו בתיק זה על ידי עורך דין אלון ארז, הואשמו בפציעה חמורה של אחר, אשר נזקק לאשפוז בבית החולים. לאחר שעורך דין ארז הציג לתביעה המשטרתית את מחדלי החקירה וכן את הקשיים הראייתיים הקיימים בתיק, התביעה הסכימה להסדר טיעון מקל ביותר, לפיו הנאשמים לא יישבו יום אחד בכלא ולא ירצו אפילו יום אחד של עבודות שירות. לצפיה בהחלטה:
ועדת השחרורים של כלא מעשיהו
שחרור מוקדם של אסיר (שליש) למרות התנגדות הפרקליטות!

עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את ועדת השחרורים של כלא מעשיהו, להעניק ללקוח המשרד שחרור מוקדם ממאסר (שליש). זאת, למרות שהלקוח ריצה מאסר בגין ביצוע עבירות חמורות וחרף התנגדות הפרקליטות לשחרור המוקדם נוכח מידע מודיעיני. טיעונו של עורך דין ארז בדיון בועדה, כי יש להעדיף במקרה זה את פוטנציאל השיקום של הלקוח על פני הסיכון שהוא יחזור לבצע עבירות, שכנע לבסוף את הועדה והלקוח שוחרר. לצפיה בהחלטה לחץ כאן

בבית משפט השלום בתל אביב
שחרור נאשם בעבירות סחר בקוקאין
למעצר בית יום לפני ליל הסדר, אחרי עבודה מאתגרת ומאומצת וחרף התנגדות התביעה. לצפיה בהחלטה:
וועדת שחרורים (כלא איילון)

שחרור אסיר בעל הרשעות בעבירות מרמה ואלימות חמורות!!!

בהליך משפטי זה, עורך דין אלון ארז ייצג אסיר בפני ועדת שחרורים של כלא איילון. האסיר, בעל עבר פלילי קודם, ריצה מאסר בגין עבירות חמורות של אלימות ומרמה. חרף התנגדות נחרצת של הפרקליטות, שנבעה ממידעים מודיעיניים בעיקר, עורך דין אלון ארז שיכנע את הוועדה לקצר את עונשו של האסיר, על מנת לאפשר לו להשתלב לראשונה בחייו בהליך טיפולי, שאולי יוציאו ממעגל הפשיעה אחת ולתמיד. לצפיה בהחלטה:
סגירת תיק אלימות במשפחה בעילה של חוסר אשמה!!!
עורך דין אלון ארז הוכיח למשטרה, כי התלונה שהוגשה נגד לקוחו, היא פרי עלילה שפלה של מתלוננת שקרנית ורודפת בצע, שכל רצונה היה לקדם אינטרסים אישיים וכלכליים. לקריאת ההחלטה:
סגירת תיק פלילי והפעם בעבירות של סחיטה באיומים על רקע מיני!!!

לקוח המשרד, עולה חדש מצרפת, בן למשפחה יהודית מבוססת, החליט לפני כשנתיים, כי הוא מעוניין לעלות ארצה לבדו, על מנת לשרת שירות קרבי בצה"ל. מיד עם הגיעו ארצה ולאחר גיוסו, הוא הכיר בחורה ישראלית והם החלו בקשר על בסיס מיני בלבד. בשלב מסויים, הבחורה רצתה שהם יהיו בני זוג לכל דבר ויעברו לגור ביחד. הלקוח לא היה מעוניין בכך ועל כן הוא נפרד ממנה. לא עבר זמן רב, והלקוח זומן לחקירה במשטרה, בעקבות תלונתה של הבחורה, שהלקוח איים עליה, שאם היא לא תשלח לו תמונות חדשות שלה בעירום, הוא יפיץ תמונות ישנות שלה, שהיא בעירום. הלקוח הכחיש את החשדות נגדו. בעקבות החשדות נגדו, החליטו בצה"ל להורידו מלוחמה ולהעבירו לתפקיד עורפי. מספר שבועות לאחר מכן, הלקוח קיבל בדואר את החלטת הפרקליטות, לסגור את התיק נגדו מחוסר ראיות. במצב דברים זה, נשאר תיעוד של התיק במרשם המשטרתי הפנימי. הלקוח ובני משפחתו לא היו מוכנים לקבל זאת. אמו יצרה איתי קשר מצרפת, וביקשה שאפעל על מנת לוודא שהתיק נגד בנה ייסגר ויימחק כלא היה. כשקראתי את חומר החקירה, היה ברור לי, שהתיק הינו פרי עלילה נפשעת ובזוייה. גרסאותיה של המתלוננת היו סותרות, מופרכות והיא אף הודתה במשטרה, שהיא מעוניינת לחזור ללקוח. לשמחתי, אף שזה לקח כמעט חצי שנה, הפרקליטות קיבלה את בקשתי, ושינתה את עילת סגירת התיק לחוסר אשמה, כך שהתיק נמחק לחלוטין מהמרשם המשטרתי הפנימי. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

שינוי עילת סגירת תיק סמים לחוסר אשמה ומחיקתו מהמרשם המשטרתי הפנימי!

נגד לקוח של עורך דין אלון ארז, אזרח נורמטיבי לחלוטין, סטודנט בעל שאיפות להשתלב בעתיד בתעשיות הביטחוניות, נפתח תיק במשטרה על החזקת סם מסוכן מסוג קנביס.כמה שבועות לאחר שנפתח התיק נגדו, קיבל הלקוח הודעה מהמשטרה, כי התיק נגדו נסגר מחוסר עניין לציבור. המשמעות המשפטית של כך הינה, כי עדיין יישאר רישום של התיק במרשם המשטרתי הפנימי.קיימים גופים במדינת ישראל, כגון אלו שמרשי מעוניין להשתלב בהם בעתיד, אשר יש להן גישה לרישומים המשטרתיים הפנימיים.בפנייתי בכתב ליחידה שחקרה את מרשי, ציינתי, כי לאור מחדלי חקירה בדמות חיפוש לא חוקי ולאור נסיבות אישיות חריגות, מן הראוי הוא, כי תיק המשטרה נגד מרשי ייסגר בעילה של חוסר אשמה. כך, לא יישאר כל רישום נגד מרשי במרשם המשטרתי הפנימי.ואכן, זמן לא רב לאחר פנייתי ליחידה החוקרת, קיבלתי את החלטתה, לשנות את עילת סגירת התיק לחוסר אשמה.לקריאת ההחלטה:

בית משפט השלום בתל אביב

לקוח של עורך דין אלון ארז הואשם בעבירות חמורות של אלימות במשפחה. הוא הואשם, בין היתר, בכך שתקף את אמו הקשישה, באופן כזה שהצמיד אותה לקיר, חנק והיכה אותה. עורך דין אלון ארז שכנע את בית המשפט, כי הנאשם לא אחראי למעשיו בעת ביצוע העבירות. בית המשפט קיבל את טיעוניו של עורך דין אלון ארז וזיכה את הנאשם מכל האישומים נגדו!!! לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית המשפט המחוזי מרכז (לוד)

עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, לקבל את הערעור של לקוחו, שהורשע בביצוען של עבירות חמורות ביותר ושעונש מאסר על תנאי בר הפעלה היה תלוי ועומד נגדו. לאור קבלת הערעור, הופחת עונשו של לקוחו של עורך דין ארז בשליש, מ-15 חודשי מאסר בפועל ל-10 חודשי מאסר בפועל. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום בתל אביב
עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את בית המשפט, חרף התנגדות המדינה, להקל באופן משמעותי את תנאי השחרור של לקוחה שלו. זאת, למרות שהלקוחה הואשמה בסדרה ארוכה של גניבות של דברי ערך מבתי קרוביה לקריאת ההחלטה:
בית משפט השלום בתל אביב
שחרור ממעצר ללא תסקיר שירות המבחן חרף התנגדות התביעה המשטרתית, בעבירות קשות של אלימות במשפחה. לקריאת ההחלטה:
בית משפט השלום בתל אביב-יפו
לקוח של המשרד, אדם נורמטיבי שזאת הסתבכותו הראשונה בפלילים, הואשם בעבירה של החזקת סכין. בשיחה שקיים עם התביעה המשטרתית, עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע, כי על התביעה לחזור בה מכתב האישום. ואכן, בסופו של יום בית המשפט מחק את כתב האישום. לקריאת ההחלטה:
בית המשפט מחוזי מרכז בלוד
החלטת שחרור בתנאים מקלים ביותר של נאשם בעבירות מין חמורות בקטין לקריאת ההחלטה:
בית משפט השלום בתל אביב-יפו

קבלת ערר ושחרור ממעצר בעבירות אלימות חמורות לקריאת הערר לחץ כאן

בית משפט השלום בראשון לציון

שחרור ללא תנאים של נאשם בעבירות אלימות במשפחה עם חבלות חמורות לקריאת הפרוטוקול:

החלטת ועדת שחרורים על קיצור משמעותי של תקופת הפקעת שליש

לצפיה ההחלטה לחץ כאן

סגירת תיק אלימות במשפחה בעילה של חוסר אשמה!!!

עורך דין אלון ארז הוכיח למשטרה, כי התלונה שהוגשה נגד לקוחו, היא פרי עלילה שפלה של מתלוננת שקרנית ורודפת בצע, שכל רצונה היה לקדם אינטרסים אישיים וכלכליים.
בית משפט השלום בתל אביב-יפו
על נאשם בעבירות אלימות חמורות עם מאסר על תנאי בר הפעלה, נגזר, במסגרת הסדר טיעון הפרקליטות, עונש של הארכת מאסר מותנה בלבד. זאת, לאור קשיים ראייתים מהותיים עליהם הצביע עורך דין אלון ארז. על שני הנאשמים האחרים בתיק נגזר עונש של מאסר בפועל. לקריאת ההחלטה:
הצלחות בתחום הצבאי
זיכוי קצין מאישום בעבירה של הטרדה מינית

תחילה, הקצין שיוצג על ידי המשרד היה חשוד בעבירה של מעשה מגונה בכוח בחיילת שהייתה כפופה לו. לאחר שעורך דין ארז לקח על עצמו את ייצוגו של הקצין, הוא שכנע את הפרקליטות, כי אין שום ראיה לכל עבירת מין.
הפרקליטות הצבאית השתכנעה באופן חלקי, והחליטה להעמיד את הקצין לדין באשמה של הטרדה מינית. בעקבות זאת, עורך דין ארז הכין חוות דעת מפורטת לגורם השיפוטי, בה הוא הוכיח כי לא הייתה לקצין כל כוונה מינית במעשיו ועל כן יש לזכותו גם מהאישום בעבירה של הטרדה מינית.
ואכן, הגורם השיפוטי קיבל את עמדתו של עו"ד ארז וקבע בהכרעת דינו, כי יש לזכות את הקצין מאשמה בהטרדה מינית. בזכות הזיכוי, הקצין נותר בשירות בצה"ל.
לצפייה בהחלטה לחץ כאן

ענישה מקלה בתיק של עשרות שימושים בסמים בתוך היחידה

חייל שעורך דין אלון ארז ייצג, הואשם בעשרות רבות של שימושים בסמים בתוך יחידתו. נוכח חומרת האישומים, במידה והחייל היה מורשע, הוא היה צפוי "לבלות" חודשים טובים ורבים בכלא הצבאי. בתחילת ההליך המשפטי, עורך דין ארז נפגש עם התובעים שטיפלו בתיק. במהלך הפגישה, הוא הציג בפניהם טיעונים, שהיו צריכים לשכנעם, כי לנוכח כשלים ראייתיים משמעותיים, ניתן להסתפק בענישה של חודשיים מאסר בלבד. זאת, בכדי שהחייל לא יוכתם ב"רישום פלילי מלא", אשר ילווה אותו כל חייו. התביעה הצבאית הציעה לי לסיים את התיק בהסדר טיעון של ארבעה חודשי מאסר. [במאמר מוסגר, בהתאם לחוק השיפוט הצבאי, חייל שנגזר עליו לרצות בכלא הצבאי יותר מ-60 ימים, לאחר שהורשע בעבירות סמים, יוכתם ברישום פלילי מלא. מי שנגזרו עליו 60 ימים ומטה יוכתם לרישום פלילי מופחת, של חמש שנים בלבד] נוכח עמדת התביעה, הדבר הכי נכון עבור הלקוח היה, לנהל הליך הוכחות בבית הדין הצבאי. דיוני ההוכחות בתיק זה היו מאתגרים ביותר וגם עם "נתוני פתיחה עסיסיים". אחת מעדות התביעה, אשר הפלילה את לקוח המשרד בשימוש בסמים בבסיס, הייתה לא אחרת מבת זוגו והמפליל האחר היה חברו הטוב מיחידתו. בסוף הוכח, כי ההחלטה, לבחור בניהול הוכחות תחת הסדר טיעון, הייתה הנכונה ביותר עבור הלקוח. לאחר חודשיים של דיונים אינטנסיביים, כולל בבית הדין הצבאי לערעורים בקריה, בית הדין זיכה את החייל מהאישומים המרכזיים נגדו. נוכח הזיכוי, העונש שנגזר עליו הוא בתחומי "הרישום הפלילי המופחת", כך שיימחק בעוד חמש שנים. לצפייה בהחלטה לחץ כאן וכאן

בית דין צבאי דרום
הסדר טיעון מקל ביותר לקצין שנחשד תחילה בביצוע עבירות מין חמורות

בתחילת החקירות, לקוחו של עורך דין ארז, קצין בדרגת רב סרן בצה"ל, נחשד בביצוע עבירות מין חמורות בפקודיו ובקצינה מיחידתו. ככל שחלף הזמן, כמו בהרבה תיקים אחרים, בהם החשדות בתחילה מנופחים ומפוצצים, התברר שמאחורי החשדות אין ולא כלום. לאחר שעורך דין ארז הציג מספר רב של נימוקים משפטיים לזכות לקוחו במהלך פגישותיו בפרקליטות הצבאית, הצדדים החליטו בסופו של יום לסיים את התיק בהסדר טיעון מקל ביותר. לפי ההסדר, הקצין לא הורשע בכל עבירת מין, אלא רק בעבירות של התנהגות שאינה הולמת ולשון הרע!!! בנוסף, הקצין לא ירצה אפילו יום אחד של מאסר, גם לא בדרך של עבודות צבאיות כנהוג בהרשעות בתיקים מסוג זה!!!. לצפיה ההחלטה לחץ כאן.

בית הדין הצבאי ביפו

40 ימי מאסר בלבד לחיילת שהואשמה בשימוש ממושך בקנאביס בתוך יחידתה!

נגד החיילת שיוצגה על ידי עורך דין ארז, הוגש תחילה כתב אישום בגין שימוש קבוע וממושך בקנאביס, הן בתוך יחידתה והן באזרחות. לאחר שעורך דינה הקודם לא הצליח בייצוג של החיילת, אימה פנתה לעורך דין ארז על מנת שייקח על עצמו את הייצוג. מיד לאחר מכן, במסגרת משא ומתן אינטנסיבי עם התביעה הצבאית, עורך דין ארז הצליח לשכנע את התביעה, כי לנוכח כשלים ראייתיים משמעותיים ולנוכח נסיבות אישיות בכללן מצבה הנפשי של החיילת, יש להסתפק בימי מעצרה בלבד, כ-40 ימים בסך הכל. זאת, למרות שבדרך כלל, תיקים מסוג זה מסתיימים בשלושה עד ארבעה חודשי מאסר לפחות.

בית הדין הצבאי ביפו
גזר דין מקל ביותר ללוחם מעברים בצה"ל שהורשע בהכנסת טובין אסורים משטחי הרשות הפלסטינית לתוך שטח ישראל!!!
לקוח המשרד, לוחם מעברים מצטיין בצה"ל, נעצר ביחד עם חבריו ליחידה בחשד לביצוע עבירות של שוחד ופגיעה בביטחון המדינה. עמדתה הראשונית של הפרקליטות הצבאית הייתה מחמירה ביותר והיא עמדה עם מלוא כובד משקלה על ייחוס החשדות המקוריים גם במסגרת כתב אישום שיוגש נגד החייל. אולם, לאחר שעו"ד ארז קיבל את חומר החקירה הרב, התברר כי בין מעשיו של החייל, החמורים כשלעצמם, לבין ייחוס ביצוע עבירות מסוג של שוחד ובטח של פגיעה בביטחון המדינה, אין ולא כלום. ואכן, במסגרת משא ומתן מואץ עם הפרקליטות הצבאית, טענותיו של עורך דין ארז התקבלו, וסעיפי השוחד והפגיעה בביטחון המדינה ירדו וכל שנשאר הם אישום אחד בעבירה מסוג עוון ואישום אחר שהוא משמעתי בלבד. ומעבר לכך, נוכח ההסכמות העונשיות, החייל ירצה עונש שיגרור "רישום פלילי מופחת", כך שהרישום הפלילי בעניינו יימחק בעוד חמש שנים.

בית דין צבאי ביפו

"הסדר הקפאה" ללוחם חי"ר שנחשד בביצוע עבירות סמים

למרות תנאי פתיחה לא פשוטים, בגלל כמות החומר שנתפסה עליו וגם בגלל שהודה בשימושים, עורך דין ארז הצליח לשכנע את הפרקליטות הצבאית, כי עניינו של חייל זה ראוי להסתיים במסגרת "הסדר הקפאה" [הסדר במסגרתו החייל מתחייב, בין השאר, לא לבצע עבירות משמעת עד שחרורו וכן מתן דגימות שתן תקופתיות], כך שלא יישאר לחייל כל רישום פלילי והוא גם לא ייענש בעקבות המעשים שביצע.

בית הדין הצבאי ביפו

90 ימי מאסר בלבד ורישום פלילי מופחת על עריקות של 317 יום!

נוכח הליך התחרדות ונוכח רקע משפחתי מורכב, הפרקליטות הצבאית קיבלה את בקשתו של עורך דין ארז לעונש מקל, שיוביל לרישום פלילי מופחת בלבד, חרף תקופת העריקות הארוכה יחסית. זאת, למרות שלא היו ברקע בעיות כלכליות או הורדת פרופיל על רקע נפשי.

בית דין צבאי ביפו

עריקות (שלישית) של שנה וחצי הסתיימה בעונש של 90 ימי מאסר בלבד!

במקרה זה, עורך דין ארז ייצג חייל, שביצע עבירה של היעדר משירות שלא ברשות למשך תקופה של שנה וחצי. תקופת היעדרות ארוכה זאת היתה השלישית במספר של החייל, שלא סיים אפילו יום אחד של שירות תקין. מעבר לכך, לא היו לחייל כל סיבות רציניות לביצוע העריקות – הוא לא סבל ממצוקה כלכלית או בריאותית משמעותית. חרף נתוני הפתיחה הקשים, עו"ד ארז הצליח לשכנע את הפרקליטות הצבאית, כי עניינו של החייל מצדיק חריגה מהענישה הנוהגת, כך שניתן להסתפק בעונש, שהוא בתחום "הרישום הפלילי המופחת" – 90 ימי מאסר בלבד! לצפייה בהחלטה לחץ כאן

בית הדין הצבאי לערעורים
הפחתה משמעותית של עונש פסילת הרישיון בתיק נהיגה בשכרות ושימוש בסמים מסוכנים

קיבל ערעור שהגיש עו"ד ארז על חומרת עונש פסילת רישיון של חייל, אשר הורשע בעבירות של נהיגה בשכרות (נהג לאחר שימוש בסמים) ובשימוש בסמים מסוכנים במהלך שירותו הצבאי. חרף התנגדותה הנחרצת של הפרקליטות הצבאית, אשר טענה כי מדובר במקרה חמור, וכי מדובר במי אשר כבר צבר לחובתו מספר הרשעות בעבירות תעבורה לא קלות, בית הדין הצבאי לערעורים קיבל את טענתו המרכזית של עורך דין ארז, לפיה נסיבותיו האישיות של החייל מצדיקות הפחתה משמעותית של תקופת פסילת הרישיון. ואכן עונש פסילת הרישיון קוצר בשמונה חודשים!!! לצפיה בהחלטה לחץ כאן

בית הדין הצבאי ביפו
שחרור חייל בעבירת נשק חמורה
בעניין זה, עורך דין ארז ייצג חייל, אשר היה חשוד בפיצוץ רימון בתוך מבנה בבסיס צבאי. חרף חומרת החשדות, עורך דין ארז הוכיח לפרקליטות הצבאית, כי במקרים דומים בעבר, הוסכם על שחרור ממעצר. לאחר דין ודברים, התקבלה עמדתו של עו"ד ארז והחייל החשוד שוחרר ממעצרו והוא חזר לשירות תקין ביחידתו. לצפייה בהחלטה:
בית הדין הצבאי המחוזי (דרום)
הסדר טעון מקל במיוחד בעניינה של חיילת שהשתמשה עשרות פעמים בקוקאין במהלך שירותה הצבאי
חיילת בצה"ל הודתה במהלך חקירתה במצ"ח, כי היא השתמשה עשרות פעמים בקוקאין במהלך שירותה. עורך דין ארז, אשר נכנס לתמונה לאחר הודיית החיילת, שכנע את הגורמים הצבאיים הרלבנטיים, בהם הפרקליטות הצבאית וגורמי בריאות הנפש של צה"ל, כי יש לפטור את החיילת מהמשך שירותה במסגרת הסדר מיוחד שקיים בצה"ל, "הסדר מכורים", ולאפשר לה לעבור הליך טיפולי, וכך באמת ארע. לאחר 15 ימי מעצר בלבד, החיילת שוחררה ממעצרה וקיבלה פטור מהמשך השירות בצה"ל. לאחר שחרורה ממעצר ופיטוריה משירות, החיילת החלה בהליך טיפולי מרשים ומשמעותי והיא הפסיקה את השימוש בסמים. מקץ שמונה חודשים של טיפול, עורך דין ארז שכנע את הפרקליטות הצבאית, כי הגיעה העת לסיים את ההליך המשפטי בעניינה של החיילת ולאפשר לה לסיים את הטיפול. הפרקליטות הצבאית הסכימה עם עורך דין ארז, ובמסגרת מו"מ לעניין העונש, הוסכם על גזר דין מקל במיוחד, עם הסתפקות בימי מעצרה בלבד!!! לצפיה בהחלטה:
בית הדין הצבאי צפון וח"י

תיק עריקות של מספר חודשים רב, מסתיים היום עם עונש מקל במיוחד. זאת, לאחר שהתביעה הצבאית קיבלה את עמדתו של עורך דין ארז, שהעריקות נבעה מהתעלמות מוחלטת ממצבו הנפשי הקשה של החייל. לצפיה ההחלטה לחץ כאן.

בית הדין הצבאי צפון וח"י

עורך דין אלון ארז השיג עבור לקוחו, חייל שהואשם במאות שימושים בקנאביס במהלך שירותו, הסדר מקל במיוחד של 45 ימי מאסר. זאת, לנוכח קשיים ראייתיים משמעותיים. לצפיה ההחלטה לחץ כאן

בית הדין הצבאי דרום ומז"י
שחרור חיילת החשודה ב-24 שימושים בקוקאין למעצר בית. לצפייה ההחלטה:
בית דין צבאי דרום
הסדר הקפאה (כתב אישום מותנה) לחיילת שנחשדה בעבירות של תיווך לסם, שימוש בסם ושיבוש מהלכי חקירה!

עורך דין אלון ארז ייצג חיילת, אשר בתחילת החקירות נגדה נחשדה בעבירות של תיווך ושימוש בסם וכן בשיבוש מהלכי חקירה. במידה והחיילת הייתה מורשעת בעבירות אלו, היה נגזר עליה עונש חמור מאוד, בדמות תקופת מאסר לא קצרה בכלא צבאי. לאחר שעורך דין אלון ארז ליווה את החיילת בחקירות במצ"ח, במהלכן הוא ייעץ לחיילת כיצד להתנהל בחקירה, החשדות נגד החיילת צומצמו רק לכדי שימושים אחדים בסם במהלך שירותה הצבאי. משכך, עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את הפרקליטות הצבאית, כי במקרה זה נכון וראוי לסיים את ההליך המשפטי נגד החיילת בהסדר הקפאה, לפיו, החיילת לא תורשע בגין המעשים שביצעה, כל עוד היא תעמוד במספר תנאים מינימליים. לצפיה ההחלטה:

בית דין צפון
סגירת תיק בהסדר מותנה ללא הרשעה!
במקרה זה, עורך דין אלון ארז ייצג חייל שהודה בחקירתו במצ"ח בעשרות שימושים בקנאביס בזמן שירותו הצבאי, לאחר שבחיפוש שבוצע בכליו על ידי שוטרי משטרת ישראל, נמצאו סמים. לאחר שעורך דין אלון ארז בחן את ראיות התיק, התגלו כשלים ראייתיים משמעותיים. בעקבות זאת, עורך דין ארז שכנע את הפרקליטות הצבאית, כי יש לייחס לחייל מספר שימושים בודדים בלבד. בהתאם להנחיות התצ"ר החדשות מחודש ינואר 2017, משום שהחשדות הן לשימוש של עד ארבע פעמים בנסיבות אזרחיות, ניתן היה לסגור את התיק בהסדר מותנה. לפי תנאי ההסדר, יוגש כתב אישום, אך החייל לא יורשע בגין השימוש שביצע בקנאביס, כל עוד יעמוד במספר התחייבויות (מופיעות בהחלטה המצורפת). במידה והחייל יעמוד בהתחייבויות במשך שנה, כתב האישום נגדו יבוטל כלא היה. לצפיה ההחלטה:
בית הדין הצבאי לערעורים

עורך דין אלון ארז הגיש ערעור בשם חיילת שהורשעה בשימוש והחזקה של סם מסוג MDMA בבסיס. תחילה, בדיון בבית הדין הצבאי, נגזרו על החיילת 85 ימי מאסר בפועל. לאחר שערעורו של עורך דין ארז התקבל, נקבע כי החיילת תרצה 60 ימי מאסר בפועל ו-25 ימי עבודות צבאיות בלבד. המשמעות של כך הינה אדירה עבור החיילת. בגלל שעונש המאסר בפועל איננו מעל 60 ימים, הרישום הפלילי יימחק כבר לאחר 5 שנים ולא יהיה לחיילת רישום פלילי מלא, שזהו המצב שהיה אלמלא הערעור היה מתקבל! לקריאת ההחלטה לחץ כאן.

בתיק זה, עורך דין אלון ארז ייצג חייל בבית הדין הצבאי, אשר הואשם בעריקות של שש וחצי שנים. אותו חייל כבר היה עריק בעבר במשך למעלה משנתיים ועל כן ריחף מעליו מאסר על תנאי של 60 יום. תחילה, נוכח תקופת ההיעדרות הארוכה, החייל הואשם בעבירת "עריקה", שהינה עבירה חמורה ביותר, אשר בצידה עונש של שבע שנות מאסר. במסגרת הליכי השימוע שהתקיימו במשרדי הפרקליטות הצבאית ולאחר בקשתו של עורך דין אלון ארז לחומרי חקירה נוספים, הפרקליטות החליטה להמיר את סעיף האישום לסעיף מקל הרבה יותר, של "היעדר מן השירות שלא ברשות", שזהו סעיף האישום של מרבית תיקי העריקות מצה"ל. לאחר מכן, במסגרת הליכי המו"מ, חרף תקופת העריקות המשמעותית, ולמרות שזאת עריקות שנייה כאמור, עורך דין אלון ארז שכנע את הפרקליטות הצבאית, לסיים את התיק בעונש מופחת של כחצי שנת מאסר בלבד. לאחר ניכוי שליש, הלקוח יישב בכלא ארבעה חודשים בלבד!!! לקריאת ההחלטה לחץ כאן.

בית הדין הצבאי ביפו
זיכוי בעבירות סמים!!!

נגד לקוח של עורך דין אלון ארז, חייל בשירות סדיר בצה"ל, הוגש כתב אישום בגין שימוש ואחזקה של סמים. לאחר פנייתו בכתב של עורך דין אלון ארז, לבטל את כתב האישום, נוכח כשלים ראייתיים ונסיבות אישיות חריגות, החליטה הפרקליטות הצבאית לקבל את הבקשה ולבטל את האישום. כעת, גם לקוח זה יכול להתחיל את חייו ללא כתם פלילי. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בתיק זה, עורך דין אלון ארז ייצג חייל, אשר נחשד בביצוע עבירות סמים בעת שירותו הצבאי. עורך דין אלון ארז שכנע את הפרקליטות הצבאית, כי לנוכח ההתדרדרות במצבו הנפשי של החייל, שהחלה בעת שלחם במסגרת מבצע "צוק איתן", ואשר בגינה גם שוחרר משירות, מן הראוי הוא, כי תיקו של החייל ייסגר. כעת, גם לקוח זה יכול להתחיל את חייו האזרחיים ללא כתם פלילי. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית דין צבאי ביפו
לוחם שהורשע בעבירת שימוש בסמים, לא יורד בדרגה!!!

בתיק זה, עורך דין אלון ארז ייצג לוחם, שהואשם תחילה בעבירות של החזקת סמים מסוכנים ושימוש בסמים מסוכנים. לאור כשלים ראייתיים שנתגלו בתיק, עורך דין אלון ארז והתביעה הצבאית הגיעו להסדר טיעון מקל ביותר, לפיו, עבירת ההחזקה נמחקה מכתב האישום המקורי ועונש המאסר בפועל שנגזר על הלוחם יעמוד על שמונה ימים בלבד. לגבי הדרגה, התביעה הצבאית לא היתה מוכנה לקבל מצב שבו הלוחם לא יורד לדרת טוראי. אולם, לאחר טיעוניו של עורך דין ארז בנושא החשיבות של הדרגה עבור הלוחם, בית הדין קיבל את בקשתו של עורך דין ארז וקבע כי הלוחם יישאר בדרגתו. לקריאת ההחלטה:

בית דין צבאי צפון וחיל הים (חיפה)
מרשו של עורך דין אלון ארז הואשם תחילה בעבירה החמורה של תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות, אשר מחייבת להטיל מאסר בפועל ממשי. לאחר מו"מ והליך גישור, עורך דין אלון ארז שכנע את הפרקליטות הצבאית לשנות את סעיפי האישום של מרשו לסעיפים מקלים הרבה יותר. גם העונש שנגזר על מרשו של עורך דין ארז בסופו של דבר היה מקל ביותר ולא כלל מאסר בפועל בכלל! לקריאת ההחלטה:
בית הדין הצבאי ביפו
עורך דין אלון ארז השיג עבור לקוחו, חייל בצה"ל, שהואשם בשימוש בסמים לאחר שבדיקת השתן שלו נמצאה חיובית, עונש של מאסר על תנאי בלבד וקנס סמלי ביותר. לקריאת ההחלטה:
בית הדין הצבאי ביפו
עורך דין אלון ארז השיג עבור לקוחה שלו, חיילת בצה"ל, שהואשמה בעבירה של סירוב למתן שתן, הסדר טיעון ללא עונש מאסר בפועל בכלל. זאת, למרות שהרשעה בעבירה של סירוב למתן שתן גוררת באופן קבוע מאסר בפועל ממשי בכלא צבאי לקריאת הפרוטוקול:
בית הדין הצבאי ביפו
עורך דין אלון ארז הצליח להשיג הסדר טיעון מקל במיוחד עבור לקוחו, חייל שביצע עבירת עריקות של 426 ימים!!! לפי ההסדר, החייל ירצה בסך הכל 42 ימי מאסר ולאחריהם הוא ישוחרר מצה"ל!!!
בית דין צבאי דרום (קסטינה)
שחרור חיילת חשודה בשימוש בקוקאין ובקנביס בגלל מחדל של חוקרי מצ"ח. עורך דין ארז הצליח להראות לבית המשפט, כי דגימת השתן של החיילת, עליה התבססו החשדות נגדה, נלקחה ממנה שלא כדין. לקריאת ההחלטה:
בית דין צבאי ביפו – גזר דין של חיילת שהואשמה בעבירת עריקות ארוכה מצה"ל
לקריאת גזר הדין:
הצלחות בתחום התעבורה
בית המשפט לתעבורה בתל אביב
עונש מקל במיוחד בתיק נהיגה בשכרות

לקוחו של עורך דין אלון ארז נתפס נוהג בשכרות, לאחר שבבדיקה שנעשתה לו באמצעות מכשיר הינשוף נמצאה כמות של כ-600 מיקרוגרם בליטר אוויר נשוף (הכמות המותרת היא עד 290). לאור כשלים ראייתיים עליהם הצביע עורך דין ארז ולאור נסיבות אישיות של הלקוח, הסכימה התביעה להסדר טיעון מקל של פסילת רישיון נהיגה ל-11 חודשים בלבד בניכוי חודש פסילה מנהלית.

בית משפט השלום לתעבורה בתל אביב-יפו
הסדר טיעון מקל ביותר בעבירת מהירות חמורה!

לקוח המשרד נתפס נוהג במהירות של 155 קמ"ש במקום שבו מותר לנהוג עד 90 קמ"ש.
למרות חומרת העבירה ולמרות שמדובר בעבירת נהיגה במהירות מופרזת שלישית של הלקוח, עו"ד ארז שכנע את התביעה המשטרתית, כי יש להסכים על ענישה מקלה בתיק זה בגלל שיקולים ראיתיים ואישיים כאחד.
בעקבות ההסכמה עם התביעה, רישיונו של הלקוח נפסל ל-45 ימים בניכוי 30 ימי הפסילה המנהלית.
לצפיה בהחלטה לחץ כאן

בית משפט לתעבורה באשדוד
עונש מקל ביותר בעבירה של נהיגה ללא רישיון!
עורך דין ארז ייצג במקרה זה נאשם בעבירה של נהיגה ללא רישיון, לאחר שנהג למרות שרישיונו פקע לפני יותר משש שנים. לחובתו של הנאשם למעלה מ-80 עבירות תעבורה קודמות, כולל שש הרשעות קודמות בעבירות של נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף. התביעה המשטרתית ביקשה לפסול את רישיונו של הנאשם למשך למעלה משנה. אולם, לאור טיעוניו של עורך דין ארז, בדבר מצבו הכלכלי והאישי של הנאשם, בית המשפט הסתפק בחמישה חודשי פסילה בלבד. לצפיה ההחלטה:
בית משפט לתעבורה בצפת
ההליך המשפטי בעניינה של לקוחת המשרד, אשר הואשמה בנהיגה ברכב, שהרישיון שלו פקע לפני למעלה מחמש שנים, הסתיים עם פסילה על תנאי בלבד! לצפיה ההחלטה:
בית משפט לתעבורה בתל אביב-יפו

פסילה על תנאי בלבד בתיק של תאונת דרכים!!! זאת, לנוכח ליקויים משמעותיים שעורך דין אלון ארז מצא בעבודת המשטרה!!! לצפיה ההחלטה לחץ כאן

בית משפט לתעבורה בתל אביב-יפו

עונש מקל בעבירת נהיגה בשכרות

נוכח כשלים מהותיים בעבודת המשטרה, עליהם הצביע עורך דין אלון ארז, רישיונו לקוח של המשרד, אשר הואשם בנהיגה בשכרות, נפסל לתקופה של ארבעה חודשים בלבד!!! לצפיה ההחלטה:
בית משפט לתעבורה בתל אביב
הסדר מקל ביותר לנהג צעיר שנהג בשכרות!
לקוח של עורך דין אלון ארז, שהינו נהג צעיר, הואשם בנהיגה בשכרות, לאחר שבבדיקה שנערכה לו, נמצאה בגופו כמות הגבוהה יותר מפי 7 מהמותר בחוק!!! למרות שבדרך כלל במקרים כאלו, נהגים צעירים מקבלים פסילה של מעל שנה לפחות (ואז הם צריכים לעשות טסט ותאוריה מחדש), במקרה זה, נוכח כשלים ראייתיים שעורך דין ארז מצא בתיק החקירה, התביעה הסכימה להסדר מקל ביותר. לפי ההסדר, רישיון הנהיגה של הלקוח ייפסל לשמונה חודשים בלבד בניכוי חודש פסילה מנהלית. בנוסף, סעיף האישום שונה מנהיגה בשכרות לסעיף מקל יותר של נהיגה תחת השפעה. לצפיה ההחלטה:
מרחב איילון (חולון)
שכנוע קצין משטרה לא לפסול ל-30 ימים את הרישיון של לקוח המשרד, לאחר שנתפס נוהג בשכרות.

לצפייה ההחלטה לחץ כאן

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה

למרות התנגדות המשטרה, עורך דין אלון ארז שכנע את בית המשפט להחזיר את הרכב ללקוחה שלו, שסובלת ממחלת לב קשה, לאחר שהנכד שלה נהג ברכב שבבעלותה ללא רישיון. לצפיה ההחלטה לחץ כאן

החזרת רישיון נהיגה למי שנחשד בנהיגה תחת השפעת סמים!!!

במסגרת שימוע בתחנת המשטרה, עורך דין אלון ארז טען, כי התקיימו מחדלים מהותיים בהתנהלות השוטרים, שעצרו את הלקוח ואשר בגינם צריך להחזיר לו את הרישיון עד הבירור בבית המשפט. הקצין קיבל את טיעוניו של עורך דין ארז והחליט, באופן תקדימי, להחזיר ללקוח את רישיונו. לצפיה ההחלטה לחץ כאן

בית משפט לתעבורה תל אביב

לקוח של עורך דין אלון ארז הואשם בכך שנהג בקלות ראש, משום שבעת נהיגה הוא "חתך" רכבים אחרים כולל רכב משטרתי!!! למרות שמדובר בעבירה עם עונש פסילה מינימלי של שלושה חודשים, עורך דין אלון ארז שכנע את התביעה לסיים את התיק ללא פסילה בכלל, לאור כשלים ראייתיים ולאור נסיבות אישיות של הלקוח. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום לתעבורה בחדרה
במקרה זה, עורך דין אלון ארז ייצג אדם, אשר הואשם בגרימת תאונת דרכים בעקבות אי מתן זכות קדימה. למרות שמדובר בעבירה עם מינימום פסילה בפועל של שלושה חודשים, עורך דין ארז שיכנע את התביעה המשטרתית להסתפק ב-45 ימי פסילה בלבד, לאור כשלים ראייתיים הקיימים בתיק. לקריאת ההחלטה:
מרחב שרון (כפר סבא)

עורך דין אלון ארז ייצג בהליך שימוע במשטרה לקוח, שבנה של בת זוגו, נתפס נוהג לפנות בוקר ברכב שבבעלות הלקוח, כשהוא שיכור ובלתי מורשה לנהיגה כלל. במסגרת ייצוג הלקוח בהליך שימוע במשטרה, בטרם רכבו ייאסר לשימוש, עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את קצינת המשטרה, שערכה את השימוע, שמבחינת הלקוח, איסור שימוש ברכבו עלול להוביל להשלכות קשות מאוד. לבסוף, הרכב הוחזר לשימושו המלא של הלקוח. לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה
עורך דין ארז השיג ללקוח שלו, שהואשם בנהיגה במהירות מופרזת, הסדר טיעון מקל במיוחד, ללא פסילה בפועל של רישיון הנהיגה. זאת, למרות שללקוח שלו עבר תעבורתי עשיר במיוחד ולמרות שהמהירות בה נתפס לקוחו של עורך דין ארז חרגה באופן משמעותי מהמהירות המותרת לפי החוק. לקריאת ההחלטה:
תעבורה אשדוד

עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את קצין המשטרה, שלא לפסול את רישיונו של נהג שהיה מעורב בתאונת דרכים קשה, ושבעברו היה פסול נהיגה בגלל נהיגה ללא רישיון לקריאת ההחלטה לחץ כאן

בית משפט השלום לתעבורה בפתח תקווה

דחיית בקשה לפסילת רשיון בעבירות תעבורה קשות לקריאת ההחלטה לחץ כאן

תעבורה חיפה
עורך דין אלון ארז הצליח לשכנע את משטרת התנועה, שלא לפסול את הרישיון של נהג, עם עבר תעבורתי עשיר, אשר נתפס נוהג במהירות גבוהה בהרבה מעל המותר.
בית משפט לתעבורה בתל אביב-יפו
עונש מקל בעבירת נהיגה בשכרות!!!
נוכח כשלים מהותיים בעבודת המשטרה, עליהם הצביע עורך דין אלון ארז, רישיונו לקוח של המשרד, אשר הואשם בנהיגה בשכרות, נפסל לתקופה של ארבעה חודשים בלבד!!!
שונות
ועדה פסיכיאטרית בבית החולים "כפר שאול" ביטול הוראת אשפוז כפוי
נגד לקוחת המשרד יצאה הוראת אשפוז על ידי פסיכיאטרית של בית חולים. זאת, בעקבות התנהגות אלימה ובעקבות פניות חוזרות ונשנות שהעלו חשש לגבי מצבה הנפשי של לקוחת המשרד. בעקבות טיעוניו של עורך דין ארז, כי ניתן להשיג את מטרות האשפוז מבלי לאשפז בכפייה, אלא על ידי טיפול במסגרת קופת החולים, חברי הועדה ביטלו את הוראת האשפוז הכפוי והלקוחה שבה לביתה על הוריה. לצפיה בהחלטה:

דחיית בקשה להוצאת צו למניעת הטרדה מאיימת נגד לקוחת המשרד

בהליך משפטי זה, עורך דין ארז שכנע את בית המשפט, כי כל מטרת הצו היא "נקמה" בלקוחת המשרד, כי מדובר בהליך קנטרני וקטנוני וכי אין כל תכלית אמיתית לצו, שכן אין יותר כל קשר בין מבקש הצו למושא הצו. כן טען עורך דין אלון ארז, כי משמעות הצו מבחינת לקוחת המשרד הינה דראסטית. בהחלטתו, בית המשפט קיבל את מלוא טענותיו של עורך דין ארז והחליט לדחות את הבקשה להוצאת צו נגד לקוחת המשרד. לצפיה בהחלטה:
בית הדין לערעורים בענייני משמעת – אוניברסיטת בן גוריון
זיכוי סטודנטית מעבירת הטרדה מינית של מרצה
לקוחת המשרד, דוקטורנטית מוצלחת ומוכשרת, הורשעה בהליך משמעתי, אשר התנהל במוסד האקדמי בו למדה, בהטרדה מינית של המנחה שלה. הלקוחה לא הייתה מיוצגת בתחילת ההליך המשמעתי ולכן זכויותיה נרמסו עד אפר והיא לא זכתה ל"משפט צדק", אפילו לא קרוב לכך. עורך דין אלון ארז נכנס לתמונה והגיש בשמה של הדוקטורנטית ערעור מפורט, אשר הסביר את הכשלים הרבים שנפלו בהליך המשמעתי שהתנהל בעניינה של לקוחת המשרד ואשר הובילו להרשעתה בהטרדה מינית של המרצה שלה. ואכן, בהליך הערעור, התקבלה טענתו המרכזית של עורך דין ארז, כי לא הייתה כל הטרדה מינית מצד לקוחת המשרד והיא אכן זוכתה מאשמה חריפה זאת. לצפיה בהחלטה:
ביטול אשפוז פסיכיאטרי כפוי !!!

אוכלוסיית פגועי הנפש, הינה אחת מהאוכלוסיות המוחלשות ביותר בחברה, אשר קולה איננו נשמע כמעט. לכן, ייצוג משפטי של פגועי נפש ועמידה על זכויותיהם, מחייבים כמובן מקצועיות, אך גם מחויבות ורגישות. בתיק זה, עורך דין אלון ארז ייצג בפני הוועדה הפסיכיאטרית המחוזית (מחוז תל אביב), אישה בת כ-30, אשר מעולם לא סבלה מבעיות פסיכיאטריות קודמות, בוודאי לא כאלו שמוכרות לגורמי הטיפול. למרבה הצער, במהלך החודשיים האחרונים, מאז היא נכנסה להריון, מצבה הנפשי החל להדרדר, עד שבסוף השבוע האחרון, היא החלה לסבול מתסמינים פסיכוטיים קשים. בצר להם, ומשום שלא היו להם את הכלים הנדרשים לעזור לה, ומשום שחשו סכנה לחייה, הוריה של לקוחת המשרד לקחו אותה לבדיקה במחלקה פסיכיאטרית של בית חולים. לאחר שנבדקה על ידם, החליטו מנהלי המחלקה, כי מצבה מחייב אשפוז בכפייה. או אז, הוריה של מרשתי פנו לעורך דין ארז. מיד כאשר עורך דין ארז פגש את הלקוחה, הוא הבין שההחלטה לאשפז את הלקוחה בכפייה, הינה דרסטית מדי. זאת, משום שניתן היה להיווכח בבירור, כי אין המדובר במישהי מסוכנת, לעצמה או לאחרים. ואכן, הוועדה הפסיכיאטרית שדנה בעניינה, קיבלה את עמדתו של עורך דין ארז. כפי שעולה מההחלטה המצורפת, לא רק שהוחלט לבטל את אשפוזה בכפייה בבית החולים, אלא שהועדה הסתפקה כהצעת עורך דין ארז, בטיפול פסיכיאטרי ונוירולוגי במסגרת קופת החולים. לצפיה בהחלטה לחץ כאן

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה