מדרג ענישה חדש בעברת נהיגה בגילופין

תוכן העמוד:

לאחרונה אישרה ועדת הכלכלה מדרג חדש בעבירות נהיגה בגילופין, כאשר המטרה לתקן את החוק ולקבוע ענישה מדורגת לנהגים מורשעים בנהיגה בשכרות, זאת בהתאם לריכוז האלכוהול שנמצא בגופם.

ועדת הכלכלה אישרה לאחרונה מדרג חדש שהוצע על ידי משרד התחבורה לנוהגים תחת השפעת אלכוהול. מדרג זה כולל 4 רמות ענישה ולפיו:

  • חצי שנת מאסר: במקרה של הרשעה ללא דגימה.
  • פסילת מינימום של חצי שנה: תחול על כל מי שבגופו ימצא אלכוהול בגוף בריכוז של 1.5 מהמותר. במקרה של נהגים צעירים, נהגים חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכבים כבדים תחול פסילה זו על כל ריכוז אלכוהול הגבוה מהמותר שיימצא בגוף.
  • פסילת מינימום של שנתיים: תחול על כל מי שבגופו ימצא אלכוהול בשיעור של יותר מ- 1.5 ועד 3. במקרה של נהגים צעירים, נהגים חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכבים כבדים פסילה זו תחול על כל מי שבגופו ימצא ריכזו אלכוהול מרמת המינימום ועד פי 1.5 מהמותר.
  • פסילת מינימום של שלוש שנים: תחול על כל מי מי שבגופו יימצא אלכוהול בשיעור של פי 3 ויותר. ובמקרים של נהגים צעירים, נהגים חדשים, נהגים ציבוריים ונהגים על רכבים כבדים תחול פסילה זו במידה וימצא בגופם אלכוהול בשיעור העולה על פי 1.5 מהמותר.

נתונים, דעות והקלות

על פי נתונים שנאספו, בתי המשפט עסוקים בתיקי שכרות ב- 40% מהזמן. עם זאת עבירות שכרות גורמות לאחוז קטן מכלל התאונות, ובמספרים: 2 עד 4 אחוזים בלבד. כתוצאה מכך עלה הרצון להנחיל מדרג ענישה נמוך יותר. אולם, חלה התנגדות בשל הטענה כי משך זמן הפסילה משפיע על מידת החזרה על אותה העבירה. במילים אחרות: סביר כי נהגים אשר נפסלו לתקופת זמן ארוכה לא יחזרו לבצע את אותה העבירה שוב. ישנם הטוענים כי ענישה מינימלית של שנתיים היא דרקונית, מה גם שאינה מבחינה בין נהגים אשר נוהגים תחת השפעת סמים לבין אלו שנוהגים בשכרות, ואינה מותירה אפשרות להקלה. על כן הועלתה הצעה: כי מי שביצע עבירה חמורה אכן יקבל עונש חמור, אולם גם יש לאפשר לבית המשפט להקל בעונשו של מי שנסיבות ביצוע עבירתו קלות.

מדרג ענישה חדש בעברת נהיגה בגילופין

נתפסתם נוהגים בגילופין? הראש ובראשונה פנו לעורך דין

כאמור, הוועדה אישרה באופן עקרוני את המדרג החדש של משרד התחבורה, וכן את הצעתו של יו"ר הוועדה להרחבת שיקול דעתו של בית המשפט במקרה של עבירות נהיגה בהשפעת סמים. בשבועות הקרובים צפויה הוועדה להמשיך את הדיונים על הצעת החוק ותצביע על הסעיפים השונים אשר צפויים להחמיר עם נהגים אשר נוהגים תחת השפעת אלכוהול. לסיכום יש לציין כי במידה ונתפסתם נוהגים בגילופין ולאור המדרג החדש, מוטב לפנות בהקדם האפשרי לעורך דין הבקיא בתחום הנהיגה בשכרות, על מנת שיספק ייעוץ וייצוג ויפעל להקלה בעונש המוטל עליכם בכל האמצעים הכשרים העומדים לפניו.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה
דילוג לתוכן