נהיגה בזמן פסילה

נהיגה בזמן פסילה נחשבת לעבירה חמורה אשר יכולה אף להוביל לעונש מאסר בפועל, גם אם זו לכם עבירה ראשונה. למעשה, נהג אשר נמצא נוהג ברכב בזמן שנפסל רישיונו מסתכן בעונש מקסימלי של 3 שנות מאסר, בקנס, בתקופת פסילה נוספת של רישיון הנהיגה ובמקרים מסוימים אף בכל הנ"ל.

לאחרונה, בית המשפט לתעבורה בעכו הרשיע אדם אשר נהג ברכב בעת שרישיונו נפסל. בהתאם לכך גזר על הנאשם: 6 חודשי מאסר על תנאי לתקופה של 3 שנים, תשלום קנס גבוה בסך 2000 שקלים, פסילה לתקופה של 10 חודשים, פסילה על תנאי למשך 3 שנים וכן התחייבות כספית על סך 2500 שקלים אשר מטרתה לגרום לנאשם להימנע מביצוע העבירות בהן הורשע בתיק לתקופה של שנתיים מיום מתן גזר הדין. זאת לאחר ששקל בהיסוס רב באם לתת עונש מאסר בפועל או לא.

נהיגה בזמן פסילה – עבירה על החוק

נהיגה בזמן פסילה נחשבת לעבירה על סעיף 67 לפקודת התעבורה. על פי פקודה זו, נהג אשר רישיון הנהיגה שלו נפסל, חייב להפקיד את רישיונו זה במזכירות בית המשפט. זה המקום לציין כי חישוב תקופת הפסילה מתחיל ביום הפקדת הרישיון במזכירות ולא ביום מתן גזר הדין. עם זאת אין הדבר אומר כי מותר לנהג לנהוג, ההיפך הוא הנכון, גם במידה והנהג מתעכב להפקיד את רישיונו עדיין אין הדבר אומר כי רישיונו אינו פסול, אלא שהמשמעות היא כי ספירת תקופת הפסילה מתעכבת. יתרה מכך, אי הפקדת הרישיון נחשבת גם היא לעבירה בפני עצמה אשר עלולה גם כן להוביל לעונש מאסר בפועל.

מהו העונש הצפוי בעת נהיגה בזמן פסילה?

נהג אשר נוהג כאשר רישיונו נמצא בפסילה צפוי לעונשים כבדים, החל בהארכת הפסילה ועד למאסר בפועל. נהגים אשר נוהגים תחת פסילה נחשבים למכת מדינה, אותה רשויות האכיפה מנסות למגר בכל הכוח. ללא ספק, מדובר בסיכון משמעותי במיוחד במקרים בהם אנשים אשר נוהגים בזמן פסילה גורמים לתאונות דרכים ולמפגעים כאלו ואחרים. היות והמשטרה רואה בעבירה זו כמאוד חמורה העונש המקסימלי אשר ניתן עליה הוא 3 שנות מאסר, כאשר יש לקחת בחשבון שהארכת פסילה מינימלית במקרים אלו עומדת על שנתיים וזאת בכפוף לפקודת התעבורה והחוק.

נהיגה בזמן פסילה

החשיבות בפנייה לעורך דין תעבורה

הרשויות השונות רואות בנהיגה בזמן פסילה כזלזול בחוק ובצווים של הרשות השיפוטית. על אף שמוטל על הנהג שלא לנהוג כתוצאה מפסיקת בית המשפט, ישנם נהגים שרואים לנכון לעשות שימוש ברכבם שלא כדין. כתוצאה מכך ישנה אכיפה נרחבת וכן ענישה חמורה ואלו משמשות ככוח הרתעה אשר נועד למגר ולמנוע את הישנות התופעה וכן בד בבד, לשמור על שלום הציבור ועל בטיחות בדרכים. לכן, במקרה ונתפסתם נוהגים בזמן שלילה, מוטב כי תפנו לעורך דין מקצועי הבקיא בחוק ובפסיקה ואשר יבחן את המקרה שלכם לגופו ויוכל לספק ייעוץ והכוונה. עורך דין המתמחה בדיני תעבורה יוכל להקל על העונש הצפוי לכם ואף להטות את הכף לטובתכם במקרים רבים.

מחפשים עורך דין תעבורה בתל אביב והמרכז? המשרד של עורך דין תעבורה אלון ארז ממוקם במרכז תל אביב והוא זמין במשך 24 שעות ביממה בנייד 050-7368203

אלון ארז - עורך דין פלילי בתל אביב
עו"ד אלון ארז
עו"ד פלילי וצבאי אלון ארז, בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב, עם למעלה מ-10 שנות נסיון בייצוג בתחומי המשפט הפלילי והצבאי. מייצג מגוון רחב של לקוחות, החל משלב החקירות והמעצרים ועד לניהול התיקים בבתי המשפט.