נתפסת נוהג במהירות מופרזת? מה לעשות?

נהגת במהירות העולה על המותר ולרוע מזלך נתפסת על ידי מצלמת מהירות או על ידי שוטר שעמד בצד הדרך עם מכשיר ה"דבורה". כעת עלייך לקבל החלטה כיצד לפעול. התשובה לשאלה זו נגזרת מגובה המהירות בה נסעת. אין דינה של נסיעה במהירות של 15 קמ"ש מהמותר לנסיעה במהירות של 30 קמ"ש מעל המותר ובנוסף יש להביא בחשבון את נסיבות הנסיעה.

בכל מקרה ההמלצה היא להיוועץ בעורך דין תעבורה אלון ארז בכדי להחליט על דרך הפעולה המתאימה עבורך.

נהיגה במהירות שאינה גבוהה בהרבה מהמותר

במידה ונתפסתם נוהגים במהירות של עד 20 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית או עד 25 קמ"ש מעל המותר בדרך בינעירונית העונש הינו קנס של 250 ₪ ללא שלילת רשיון וללא רישום נקודות. לרוב ההמלצה במקרה זה היא לשלם את הקנס ולשים את העניין מאחוריכם. לרוב גם במקרה בו נתפסתם בדרך עירונית במהירות של בין 21-24 קמ"ש מעל המותר וקיבלתם קנס של 750 ₪ ללא רישום נקודות ובמידה ואין נסיבות מקלות, מומלץ יהיה לשלם את הקנס.

נהיגה בדרך עירונית במהירות של בין 25-30 קמ"ש מעל המותר או בדרך בינעירונית במהירות של 26-40 קמ"ש מעל המותר כבר תוביל לקנס של 750 ₪ ורישום של 8 נקודות ואופן הפעולה של מי שנתפס במהירות זאת כבר נגזר מנסיבות המקרה וניתן לבקש לערער על הדוח או להישפט, כאשר מומלץ לפנות לעורך דין אלון ארז לייעוץ טרם קבלת ההחלטה.

נהיגה במהירות מופרזת

נהיגה במהירות שאינה גבוהה בהרבה מהמותר עם נסיבות מקלות

אם נתפסתם במהירות שאינה גבוהה בהרבה מהמותר אך היתה סיבה טובה לנהיגה במהירות העולה על המותר כמו נסיעה לבית חולים או מקרה חירום אחר, ניתן לפנות בבקשה להמיר את הדוח והקנס באזהרה. בכדי שהדוח יומר באזהרה עליכם להיות בעלי ותק נהיגה של 10 שנים וללא הרשעות או אזהרות בחמש השנים האחרונות. אם ברצונכם להמיר את עונשכם באזהרה מומלץ לפנות לעורך דין אלון ארז לייעוץ בכדי להגדיל את הסיכויים שמהלך זה יישא פרי.

נהיגה במהירות הגבוהה בהרבה מהמותר

במידה ונתפסת נוסעים במהירות העולה על 30 קמ"ש מהמותר בדרך עירונית או 40 קמ"ש מהמותר בדרך בינעירונית המצב שונה. רשיונכם, ככל הנראה, ייפסל מינהלית בכפוף לשימוע בפני קצין משטרה ל-30 ימים, ירשמו לכם 10 נקודות ותועמדו לדין.

בכל מקרה בו נתפסת נוהגים במהירות האמורה כדאי ומומלץ לפנות לעורך דין אלון ארז לייעוץ וייצוג משפטי בכדי לוודא שזכויותיכם נשמרות ושהמקרה שלכם יטופל בדרך האפקטיבית ביותר, כולל הגשת בקשה לביטול הפסילה המנהלית עוד בטרם תועמדו לדין. חשוב להבין שבמידה ותורשעו בנוסף לקנס כספי רישיונכם עלול להישלל לתקופה של מספר חודשים.

ערעור על ממצאי המשטרה

בין אם אתם מערערים על דוח מהירות שקיבלתם, מבקשים לבטל פסילה מנהלית או עומדים לדין בגין נהיגה בהמירות מופרזת, דרך הפעולה המרכזית היא להטיל ספק באמינות הקביעה כי נהגתם במהירות העולה על המותר. מאחר שקביעה זו נשענת על מדידה באמצעים אלקטרוניים שונים יש לבחון את אמינות המכשיר ואופן השימוש בו ולנסות לאתר טעויות ותקלות טכניות. עורך דין אלון ארז, העוסק בתחום התעבורה יוכל לסייע בידיכם לבצע זאת.

אלון ארז - עורך דין פלילי בתל אביב
עו"ד אלון ארז
עו"ד פלילי וצבאי אלון ארז, בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב, עם למעלה מ-10 שנות נסיון בייצוג בתחומי המשפט הפלילי והצבאי. מייצג מגוון רחב של לקוחות, החל משלב החקירות והמעצרים ועד לניהול התיקים בבתי המשפט.