זמין 24 שעות ביממה

עורך דין עבירות מין

תוכן העמוד:

תוכן עיניינים:

  1. עבירות מין בחוק הישראלי
  2. סוגי עבירות מין בישראל
  3. עבירות מין במשפחה – מה חשוב לדעת?
  4. שירותיו של עורך דין פלילי לאדם הנחקר בגין חשד לביצוע עבירות מין

עבירות מין במדינת ישראל מוסברות במסגרת חוק העונשין בפרק י' סימן ה שכותרתו "עבירות מין".

עבירות מין בהגדרתן מתייחסות לקשת רחבה של עבירות חמורות כגון: מעשה מגונה, הטרדות מיניות, מעשה סדום, קיום יחסי מין מטופל למטפל, אונס ומעשה אינוס, בעילה אסורה בהסכמה, עבירות מין במשפחה ועוד.

בעבירות מין רב הנסתר על הגלוי, שכן לרוב עבירות אלה מתבצעות בחדרי חדרים וללא עדים. לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה בעבירות מין בכל הקשור לתחום זה.

במרבית המקרים, אין בנמצא ראיות חיצוניות או עדויות נוספות מלבד עדויותיהם של הנאשם והקורבן ורק השניים המעורבים בפרשה יודעים את שאירע לאמיתו.

בשל העובדה שמדובר בעדות קורבן שעברה טראומה לכאורה, נתונים פיזיולוגיים נוספים מהווים גורם השפעה על החלטת בית המשפט, בין היתר ישנה התייחסות לטון הדיבור של הקורבן, אופן הדיבור, שפת הגוף וגורמים פיזיולוגיים אחרים, כגון ממצאי ד.נ.א.

בהתאם לפגיעות הפיזיות והנפשיות הנגרמות עקב עבירות מיניות, קובע המחוקק ענישה מחמירה ביותר לעבירות מסוג זה.

עורך דין עבירות מין אלון ארז מסביר מהן סוגי עבירות המין בישראל, מהו העונש הצפוי על עבירות בתחום המיני והאתגרים העומדים בפני הנאשמים ובתי המשפט בנוגע לעבירות מין ולסוגיות השונות בתחום זה.

עבירות מין בחוק הישראלי

עבירות מין בחוק הישראלי מוגדרות כעבירות פליליות לכל דבר ועניין והן כוללות בתוכן את כל סוגי העבירות אשר הובילו עבריין מסוים לספק את יצריו המיניים תוך ניצול של הקורבן, בין אם מדובר בעבירות אשר בוצעו בהסכמתו של הקורבן ובין אם לאו.

חשוב לציין שעבירות המין נחשבות לטאבו ברמה המוסרית –ערכית בעיני כלל החברה בישראל, ולכן החשודים בביצוע עבירות מין כאלו ואחרות עלולים להיחשף להתנהגות מבזה כלפיהם לאורך כל שלבי החקירה והמעצר הראשוני.

יחד עם זאת, חשוב לציין שלרשות כל אדם הנחשד בביצוע עבירות פליליות עומדת זכות החפות וזכויות נוספות המוקנות לו בהתאם לחוק סדר דין פלילי- חקירת חשודים ובהתאם לחוק סדר דין פלילי- סמכויות ואכיפת מעצר.

בדומה לכל הליך פלילי אחר, גם בתחום ביצוע עבירות מין, מומלץ לכל אדם הנחשד בביצוע עבירה להיוועץ בהקדם האפשרי עם עורך דין פלילי וזאת על מנת לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותו לצרכי הימנעות מהגשת כתב אישום בעניינו ובמקביל להיחשף לכל הזכויות המוקנות לו בחוק כנחקר, כעצור וכמואשם בביצוע עבירות מין.

אלון ארז עו

סוגי עבירות מין בישראל:

עבירת אונס (סעיף 345 לחוק העונשין)

עבירת האינוס מדברת בעיקרה על כפיית יחסי מין, בעילת אישה (החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה) שלא בהסכמה או בהסכמה שהושגה במרמה תוך ניצול מצב תת הכרה ו/או ניצול מחלת נפש או לקות שכלית.

עבירת אונס מתייחסת גם לבעילת נערה שלא מלאו לה 14 שנה או גיל ההסכמה (16 בישראל) גם אם המעשה נעשה בהסכמה ומרצונה החופשי.

העונש על עבירת אונס:

העונש המרבי על עבירת האונס עומד על 20 שנים מאסר בפועל בנסיבות מחמירות: אונס שבוצע בקטין / קטינה שטרם מלאו להם 14 שנים.

כמו כן העונש המרבי על עבירות אינוס שאינן בנסיבות מחמירות עומד על 16 שנות מאסר בפועל.

ליצירת קשר עם עורך דין פלילי עבירות מין לחצו כאן

בעילה אסורה בהסכמה (סעיף 346)

הבועל קטינה שמלאו לה 14 שנים אך שלא מלאו לה שש עשרה שנה והיא אינה נשואה לו או הבועל קטינה שמלאו לה 16 שנים אך טרם מלאו לה 18 שנים תוך ניצול יחסי מרות, חינוך, הבטחת שווא לנישואין, ניצול יחסי תלות.

העונש על בעילה אסורה בהסכמה:

העונש על עבירה זו דינה מאסר בפועל עד 5 שנים.

מעשה סדום (סעיף 347)

מעשה סדום מוגדר על פי החוק כהחדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם ו/או לפיו של אדם. אדם העושה מעשה סדום באדם שטרם מלאו לו 16 שנים, או העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו שש עשרה שנים אך טרם מלאו לו 18 שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה.

העונש על מעשה סדום:

העונש המוגדר בחוק על מעשה סדום הינו 5 שנים מאסר בפועל. אולם, העושה מעשה סדום בנסיבות אינוס, כמו למשל החדרת איבר לפי הטבעת בכפייה, העונש ברמת העיקרון הוא כמו העונש על אונס.

מעשה מגונה (סעיף 348)

הגדרתו של מעשה מגונה הינה "מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני", מעשה זה אינו נתון להגדרה מדויקת אך ניתן לפרשנות כמעשה אשר על פניו אלמנט מיני גלוי ואשר על פי אמות מידה אובייקטיביות של האדם הממוצע ייחשב למעשה לא הוגן, לא צנוע ולא מוסרי ואף ברוב המקרים מצוי במעשה זה יסוד של יצרי מין.

העונש על מעשה מגונה:

העונש המרבי על עבירה מסוג זה הינו מאסר בפעול עד 10 שנים.

עבירות מין במשפחה – מה חשוב לדעת?

עבירות מין במשפחה נחשבות לעבירות החמורות ביותר מבין כל סוגי עבירות המין והעונש המוטל בגינן הינו מחמיר בהשוואה לעבירות זהות המתבצעות על ידי עברייני מין מחוץ לתא המשפחתי.

עבירות אלו מעוגנות בסעיף 351 לחוק העונשין המונה למעשה 4 סוגים שונים של עבירות מין בתוך המשפחה כדלקמן:

  • עבירת אונס ו/או מעשה סדום אשר בוצעה על ידי בן משפחה בבן משפחה קטין אחר ו/או עבירות אונס ו/או מעשה סדום בחסר ישע המצוי תחת השגחתו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 20 שנות מאסר.
  • עבירות בעילה על ידי בן משפחה באישה שמלאו לה 14 אך טרם מלאו לה 21 ו/או ביצוע מעסה סדום בבן משפחה שטרם מלאו 21 והינו מעל גיל 14. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 16 שנות מאסר בפועל.
  • עבירת מעשה מגונה בקטין על ידי בן משפחה ו/או עבירת מעשה מגונה בחס ישע המצוי תחת השגחתו ואחריותו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו בין 10 ל-15 שנות מאסר.
  • עבירת מעשה מגונה בפני קטין על ידי אחד/אחת מבני משפחתו, כאשר העונש המרבי במקרה זה הינו עד 4 שנות מאסר.

כיום בנוסף לליווי משפטי צמוד של עורך דין עבירות מין ישנם גם מרכזים שונים לנפגעות תקיפה מינית אשר מלווים את הקורבן לאורך כל התהליך, דבר היוצר לעיתים מצב משפטי ייחודי בעולם הפלילי, בו הסניגור, עו"ד פלילי עבירות מין, המגן על הנאשם, צריך להתמודד במהלך ניהול ההוכחות בבית המשפט לא רק עם התובע/ת שמונה/תה לנהל את התיק מטעם הפרקליטות בבית המשפט, אלא גם עם סניגור/ית, אשר בדרך כלל מייצג חשודים / נאשמים בעבירות פליליות אחרות ואשר במקרה זה מלווה את קורבן העבירה מטעם המרכז לנפגעי עבירות מין.

בתור מתמחה בפרקליטות זכור לי מקרה של סניגור שבתחילת יום הדיונים בבית המשפט ליווה קורבן עבירת מין ובצהרי היום ייצג נער שהואשם יחד עם נער אחר בביצוע מעשה סדום מזעזע בנערה בת גילן, וכל זאת בתוך אותו אולם דיונים ובאותו היום כאמור.

כפי שהוזכר לעיל, המחוקק הישראלי ביצע אבחנה בעונש שיוטל על מורשעים בעבירות מין כלל, כך שעל מורשעים בעבירות המין, כגון אונס, מעשה מגונה ומעשה סדום, יוטל עונש חמור יותר כאשר הקורבן שבו בוצעו המעשים האסורים בנסיבות המקרה הינו קטין או כאשר הקורבן סובל ממחלה נפשית ו/או ליקוי שכלי וכן נסיבות נוספות בהן קיים פער משמעותי "ביחסי הכוחות", בין אם נפשיים ובין אם פיזיים, בין מבצע המעשה האוסר לבין קורבן העבירה.

בהתאם לתיקון שנעשה בחוק העונשין לפני מספר שנים בסימן של עבירות המין, אין רלבנטיות מבחינת המחוקק הישראלי ובתי המשפט אם מבצע המעשה האסור ביצע את המעשה בגופו של קורבן העבירה או שמבצע המעשה האסור גרם לכך שקורבן העבירה יבצע את המעשה בגופו של הנאשם.

לדוגמה, בגיר שהחדיר את איבר מינו של קטין לפיו ייענש באותה החומרה כמו בגיר אשר החדיר את איבר מינו לפיו של קטין.

מערכת המשפט בישראל, מעניקה לקורבן העבירה זכויות דיוניות מהותיות אשר קורבנות של עבירות אחרות לא זכאים להם.

יתרה מזאת, קורבן עבירת מין, ברוב המקרים, יזכה למידת רחמים גבוהה יותר מקורבן של עבירות פליליות אחרות ולכן כאשר אדם נאשם בביצועה של עבירת מין, חשוב לבחור עורך דין עבירות מין בעל ניסיון עבר בתיקים הנוגעים לתחום זה כך שמצד אחד ייצג בחירוף נפש את לקוחו, אך מצד שני שגם לא יעורר את חמתו של בית המשפט בכך שיתעמר בקורבן העבירה, כשזו תעיד על דוכן העדים.

שירותיו של עורך דין פלילי לאדם הנחקר בגין חשד לביצוע עבירות מין

שירותיו המשפטיים של עורך דין פלילי העוסק ומתמחה בתחום עבירות המין, מותאמים לכל אחד משלבי החקירה הפלילית וההליך הפלילי המתנהל כנגד אדם הנחקר בחשד לביצוע עבירות מין, החל משלב המעצר הראשוני ושלבי החקירה השונים ועד לשלב הגשת כתב האישום וייצוג המואשם בערכאות המשפטיות.

בין שירותיו של עורך הדין הפלילי לנחשדים בביצוע עבירות מין תוכלו למצוא: מתן סיוע משפטי בעת המעצר הראשוני, מתן שירותי ייעוץ והכוונה לקראת הליכי החקירה הפלילית, ליווי משפטי לצרכי הגשת בקשה לאיסור פרסום של החשוד/נחקר בביצוע

עבירות מין, ליווי משפטי לאורך כל שלבי הדיונים המשפטיים הנערכים לצרכי הארכת מעצרו של הנחקר/חשוד במידת הצורך, ליווי משפטי במסגרת הליכי שימוע פלילי טרם הגשת כתב אישום (חשוב לציין שבתחום עבירות המין בתוך המשפחה לא ניתנת אפשרות לנחקר/נחשד בביצוע העבירות לקיים הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום), עיון מעמיק בחומרי וממצאי החקירה וזאת לאחר הגשת כתב האישום, ליווי משפטי מלא לצרכי ערכאות משפטיות בעניינו של החשוד, מיצוי מלוא האפשרויות החוקתיות העומדות לרשות הנחקר/חשוד לצרכי הימנעות מהגשת כתב אישום ו/או ביטול כתב האישום, לרבות, באמצעות כלים משפטיים כגון: הסדרי טיעון ודיונים להקלה בעונש הצפוי.

עו"ד עבירות מין אלון ארז, הבקיא בחוק ובפסיקה הנוגעים לתחומי עבירות מין והטרדה מינית, מייצג במקצועיות הגבוהה ביותר ובמסירות, לקוחות החשודים או נאשמים בעבירות מין והטרדה מינית.

לצפייה בפרסומים בתקשורות בתחום זה לחצו כאן

לקבלת ייעוץ בנושא עבירות מין, התקשרו עוד היום: 050-7368203
עו"ד פלילי עבירות מין אלון ארז זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי "פרשת הולילנד" ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה
דילוג לתוכן