זמין 24 שעות ביממה

עורך דין עבירות סמים

תוכן העמוד:

נושא עבירות הסמים בישראל מוסדר בחוק שנקרא פקודת הסמים המסוכנים [נוסח חדש], תשל"ג-1973. הפקודה מפרטת מהם החומרים המוגדרים כסמים על פי החוק הישראלי (קנאביס – גראס ומריחואנה, חשיש, קוקאין, אופיום, LSD, הרואין, מתאדון, ועוד תרכובות כימיות שונות המשמשות לייצור סמים) ואת העבירות הנוגעות לשימוש בסמים: ייצור וגידול, החזקה ושימוש, אספקה, סחר והדחת קטינים לסמים מסוכנים.

העבירה של הדחת קטינים לשימוש בסמים מסוכנים נחשבת לעבירה החמורה ביותר ויש לגביה חובת מאסר היכולה להגיע עד ל- 25 שנים בכלא ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין עבירות סמים בנושא זה. בנוגע לשאר העבירות אין מאסר חובה והעונש משתנה בהתאם לחומרת העבירה.

על ייצור סמים ניתן לקבל עונש מאסר של עד 25 שנים ועל החזקה לשימוש עצמי ניתן לקבל עונש מאסר של עד שלוש שנים.

כמובן שאלו עונשי המקסימום וגם אם הורשעתם בעבירת סמים ייצוג משפטי נכון של עורך דין פלילי עבירות סמים יוכל להביא להפחתה משמעותית בחומרת העונש.

עורך דין עבירות סמים
עורך דין עבירות סמים

החזקה לצריכה עצמית

פקודת הסמים המסוכנים קובעת כי גם החזקת סמים לצריכה עצמית מהווה עבירה פלילית שכאמור העונש עליה יכול להגיע עד לשלוש שנות מאסר.

החוק מגדיר כמויות שונות עבור כל סם הנחשבות החזקה לשימוש עצמי (לדוגמא: מריחואנה גראס וחשיש – 15 גרם; קוקאין והרואין – 0.3 גרם; LSD – 3 יחידות). אומנם החוק אינו מבחין בין החזקה לשימוש עצמי של סמים המוגדרים "קלים" כגון מריחואנה לבין החזקה לשימוש עצמי של סמים המוגדרים "קשים" דוגמת הרואין, אך מערכת המשפט כן מתייחסת להבדלים אלו. על כן דינו של מי שנתפס עם סמים קלים לא יהיה זהה למי שנתפס עם סמים קשים.

רוב המחזיקים בסמים קלים לצריכה עצמית נחשבים לאזרחים נורמטיביים ובאמצעות ייעוץ וייצוג משפטי של עורך דין המתמחה בתחום ייתכן שגם אם יקבע בית המשפט כי אכן עברו על האיסור הפלילי הוא יבחר שלא להרשיע אותם או לפחות לא להטיל עליהם עונש מאסר.

חשוב לזכור כי למרות שלעיתים שימוש אישי בסמים קלים נראה כעניין שולי או אולי אפילו מקובל – עדין מדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין וישנה חשיבות רבה לייצוג משפטי החל משלבי החקירה הראשוניים.

על כן ההמלצה היא שבמידה ונתפסים עם סמים לצריכה עצמית לפנות באופן מיידי לעו"ד אלון ארז – עורך דין פלילי עבירות סמים, המומחה בעבירות סמים ולא להודות בשום דבר טרם קבלת ייעוץ משפטי.

עבירות סמים נוספות

במידה ואתם מואשמים בעבירות הקשורות לסמים שאינן החזקה לצריכה עצמית העונשים שניתן להטיל עליכם הינם חמורים בהרבה. בנוסף לעונשי המאסר, שכאמור יכולים להגיע עד ל- 25 שנות מאסר, ניתן להטיל עליכם חילוט של רכוש, שלילת רישיון נהיגה ובמקרים מסוימים אף שלילה של הדרכון.

לאור החומרה בה תופסת מערכת המשפט עבירות סמים וחומרת העונשים שניתן להטיל בגין עבירות אלו, ישנה חשיבות רבה לייצוג משפטי מקצועי שיכול להשפיע גם על עצם ההרשעה וגם על חומרת הענישה.

על כן מומלץ במקרים של האשמה בעבירות סמים לפנות לעורך דין עבירות סמים אלון ארז, המומחה בעבירות סמים, אשר יודע לבחון היטב את חומרי החקירה והתנהלות המשטרה במהלכה ומכיר את החוק ופסיקת בתי המשפט לעומק.

עורך דין פלילי עבירות סמים אלון ארז, הבקיא בחוק ובפסיקה של עבירות סמים, מייצג במקצועיות הגבוהה ביותר ובמסירות, לקוחות החשודים או נאשמים בעבירות סמים.

לייעוץ צרו קשר או חייגו 077-996-9920

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי "פרשת הולילנד" ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה
דילוג לתוכן