עורך דין תעבורה

תוכן העמוד:

בשנים האחרונות חלה החמרה בגישה של רשויות האכיפה כנגד נאשמים בעבירות תעבורה. זאת, כחלק מהמגמה להחרפת הענישה בנושא, שתכליתה עיקור התופעה מיסודה. אי לכך, בכדי להבטיח ליווי אישי ומקצועי וכן טיפול מסור בתיק מתחילתו ועד סופו מומלץ לפנות לעורך דין פלילי במרכז המתמחה בדיני תעבורה, בנוגע לכל תיק ודיון בתחום.

הדבר נכון לכל תיק בתחום התעבורה, החל מעבירות אשר צפויות לגרום לשלילת רישיונות, ועד לעבירות חמורות העלולות להוביל לישיבה מאחורי סורג ובריח.

בעת בחירת עורך דין תעבורה, מומלץ לאתר משרד עו"ד פלילי אשר נושא התעבורה הוא תחום עיסוק מרכזי עבורם. כמו כן, רצוי לפנות למשרד עורכי דין פלילי בעל ניסיון רב שנים בתחום, אשר יבטיח מעל לכל ספק שתוכלו ליהנות מטיפול מקצועי ואיכותי.

רבים מאיתנו מצאו את עצמם מואשמים כי עברו על חוקי התנועה והתעבורה, בין אם בנסיעה מעל המהירות המותרת ובין אם בנהיגה תחת שכרות או ללא רישיון בתוקף.

לרוב אנחנו נוטים לא לייחס לכך חשיבות רבה ומקבלים עלינו את החלטת רשויות האכיפה בדבר תשלום קנס, צבירת נקודות ולעיתים אף שלילת רשיון קצרת מועד. אך אין זה מחוייב המציאות. עורך דין תעבורה המתמחה בדיני התעבורה יכול לצמצם עד למינימום את העונש שיוטל עליכם בעת ייצוג מול הרשויות.

על כן ההמלצה היא, שבכל מקרה בו אתם מואשמים כי עברתם על חוקי התעבורה, היא להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום. חשוב לוודא כי עורך הדין אליו אתם פונים הינו בעל ניסיון עשיר בייצוג במשפטי תעבורה ובקיא הן בדיני התעבורה והן בניהול הליכים בבית המשפט.

מעורבות בתאונת דרכים

לצערנו הרב, הסטטיסטיקה מוכיחה שכל אחד מאיתנו יהיה מעורב בשלב זה או אחר של חייו בתאונת דרכים. לא משנה אם מדובר בתאונת דרכים קלה (פגוש אל פגוש בפקק) או תאונה קשה יותר בה מעורבים נפגעים בגוף, גם אם אתם הנהג הפוגע וגם אם הנהג הנפגע או בכלל נוסע, ככל הנראה תזדקקו לשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני תעבורה.

גם אם נדמה לכם שאין בכך צורך ושתוכלו להתמודד לבד מול הרשויות, חברות הביטוח ושאר המעורבים בתאונה, לרוב זה לא מצב הדברים, ומומלץ, מיד לאחר קבלת טיפול רפואי (על פי הצורך) לפנות לעו"ד תעבורה המתמחה בתחום אשר יוכל להעריך את המצב המשפטי בו אתם נמצאים ולספק לכם את הייעוץ המתאים.

פנייה לעורך דין תעבורה תבטיח כי זכויותיכם יישמרו וימוצו ולא תאלצו לחוות פגיעה נוספת על הפגיעה שגם ככה גלומה במעורבות בתאונת דרכים.

נהיגה בשכרות

אחד מהמקרים השכיחים ביותר בהם נזקקים לשירותיו של עורך דין תעבורה הוא בעת. אישום בדבר נהיגה בשכרות. מאחר שהעונש על נהיגה בשכרות הוא עונש מינימום של שלילת רשיון לתקופה של שנתיים ויכול גם להגיע למאסר על תנאי או בפועל, חיוני שתהיו מיוצגים על ידי עורך דין בכל השלבים החל מהחקירה הראשונית, דרך השימוע בפני קצין משטרה ובוודאי בעת הגשת כתב אישום וניהול משפט, בכדי להביא לתוצאות המשפטיות הטובות ביותר עבורכם, כאשר השאיפה היא לזיכוי מוחלט, מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה כבר במהלך האירוע בו נמצאתם נוהגים בשכרות.

עורך דין אלון ארז המתמחה בתחום התעבורה יבחן את קבילות הבדיקות (ינשוף או בדיקת מאפייני שיכרות) שנערכו לכם, וינסה לערער על הממצאים ובכך להביא לזיכוי או להפחתת האישום לנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

כמו כן יוכל, במקרים המתאימים, לשאת ולתת על עסקת טיעון עם תביעות התעבורה, ובכך להפחית את העונש הצפוי לכם. מכאן שההמלצה להיעזר בשירותיו של עו"ד תעבורה בעת אישום בדבר נהיגה בשכרות הינה חד משמעית.

 

עורך דין תעבורה

עבירות ברירת משפט

סיטואציה נוספת בה תזדקקו לשירותיו של עורך דין היא בעת קבלת דו"ח קנס על עבירת תנועה (עקיפה מסוכנת, נהיגה במהירות מופרזת, חציית צומת באור אדום וכיוצא בזה) אשר לדעתכם אינו מוצדק.

במקרה כזה ביכולתכם לבקש להישפט במקום לשלם את הקנס. במידה ואתם שוקלים לעשות כן, מומלץ לפנות לעורך דין תעבורה שיעריך את סיכויי ההצלחה שלכם במשפט.

במידה והחלטתם להישפט בכדי להשמיע את טיעוניכם בבית המשפט לפני שופט, חשוב מאוד להיות מיוצגים על ידי עורך דין תעבורה. משפט תעבורתי הינו משפט פלילי לכל דבר ויש לדעת כיצד לנהל אותו.

גם אם המקרה נראה לכם פשוט ויומיומי אל תסתפקו בייצוג עצמי אלא פנו לעורך דין הבקיא בחוקי התעבורה ובאופן ניהולם של משפטי תעבורה. כך תוכלו להבטיח כי זכויותיכם יישמרו ותגדילו את הסיכויים שתצליחו במשפט.

נהיגה במהירות מופרזת

מקרה נפוץ נוסף שבו עולה הצורך לפנות לעורך דין תעבורה הוא כאשר נתפסתם נוהגים במהירות מופרזת. כאן יש להבחין בין מצב בו נסעתם בין 20 ל- 30 קמ"ש מעל המותר (תלוי בסוג הדרך) ואז מדובר בקנס או ברירת משפט לשיקולכם, לבין מצב בו נסעתם בין 30 ל- 40 קמ"ש מעל המהירות המותרת שאז רישיונכם ייפסל באופן מידי ותועמדו לדין.

בכל מקרה בו אתם עומדים לדין על נהיגה במהירות מופרזת יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום לצורך ייעוץ וייצוג משפטי. עורך דינכם יוכל לנסות ולערער על אמינות המכשיר בו נתפסתם נוסעים במהירות מופרזת (מצלמת מהירות, מד מהירות וכו') ולהצביע על פגמים ותקלות באופן השימוש בו ובכך להביא לזיכוייכם או להקלה בעונש.

למידע נוסף היכנסו לבלוג בתחום התעבורה

מחפשים עורך דין תעבורה בתל אביב והמרכז? המשרד של עורך דין תעבורה אלון ארז ממוקם במרכז תל אביב והוא זמין במשך 24 שעות ביממה בנייד 050-7368203

עמודים נוספים בתחום התעבורה:

נהיגה בשכרות

עבירת הפקרה

פסילה מנהלית

המרב"ד

נהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה בקלות ראש

נהיגה במהירות מופרזת

אי ציות לרמזור אדום

נהיגה ללא רישיון

שימוע בפני קצין משטרה

נהיגה בזמן פסילה

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה