אי ציות לאור אדום ברמזור

תוכן העמוד:

עבירת אי ציות לאור אדום ברמזור נחשבת לעבירה תעבורה בינונית בדרגת חומרתה. כיום נהג אשר ביצע כזו עבירה צפוי לקבל קנס וכן ירשמו לחובתו נקודות על פי שיטת הניקוד במקרה של הרשעה. במקרה והוגש דו"ח בגין עבירה מסוג זה מומלץ לפנות לעו"ד תעבורה.

אם בעבר נהג שביצע עבירת אי ציות לאור אדום היה מסתכן בפסילת רישיון מנהלית ל- 30 יום ואף לזימון לבית משפט, כיום שיטת הניקוד החדשה מייתרת את הצורך בהגעה לבית המשפט מלבד בנסיבות מחמירות. עם זאת נהג שצבר נקודות רבות, עשוי להשתתף בנהיגה מונעת ובמקרים מסוימים רישיונו יישלל.

מדיניות האכיפה של המשטרה

ישנם כמה וכמה דרכים לאכוף את החוק לרבות על ידי שוטרים אשר נמצאים במקום, או על ידי אמצעים אלקטרוניים כגון מצלמות המוצבות בצמתים ובהם רמזור.

  • מצלמה אלקטרונית – מצלמה אלקטרונית פועלת על בסיס גלאי אשר ממוקם לאחר קו העצירה ושניה לאחר שהאור ברמזור מתחלף לאדום, המצלמה מופעלת. אי לכך המצלמה אינה מצלמת נהגים אשר חולפים על הרמזור באור צהוב.
  • שוטרים – באפשרותם של השוטרים לאכוף את החוק הן באופן יזום והן באופן אקראי כאשר הם מבחינים בזמן אמת בנהג אשר ביצע את העבירה, כאשר עליהם להקפיד על מילוי הדוח בהתאם לדרישות החוק.

אי ציות לרמזור אדוםמדוע חשוב לפנות לעורך דין תעבורה עם קבלת הדו"ח?

לא פעם המצלמות מצלמות באופן ברור ונהיר את הרכב, הנהג ואף קולטות היטב את האדם היושב לצדו. עבור הנהג אשר מקבל את הדו"ח, המשמעות הבלתי משתמעת לשתי פנים היא שאין מקום לספק, אולם מה שרבים אינם יודעים הוא כי במקרים רבים לא תמיד ניתן יהיה להרשיע את הנהג בהתבסס על הצילום היות ודינו יהיה כדין תמונה ערוכה. עורך דין תעבורה מקצועי ידרוש מהתביעה להוכיח כי המצלמה הופעלה בהתאם לכל ההוראות המחייבות, וכי כל אנשי המשטרה אשר עסקו והיו מעורבים בצילום, בתהליך הפיתוח ובשמירה על התשלילים פעלו כראוי והיו בעלי ההסמכה והרשאה הנדרשת לשם כך.

יש לבדוק – האם הדוח ממלא אחר דרישת החוק

תפקיד נוסף של עורך דין תעבורה המטפל במקרה של עבירת אי ציות לאור אדום ברמזור הוא לבדוק כי אכן דוח התנועה שנרשם ממלא אחר דרישות החוק. ישנם מקרים בהם דוחות לא נרשמים במהלך משמרת והשוטר אינו עסוק באכיפה מסודרת של אי ציות לאור אדום. בפועל אין זה מספיק שהנהג נכנס לצומת באור האדום, קיימת דרישה כי האור האדום חייב להיות בנתיב נסיעתו, שכן אם לא, השוטר עלול לראות נהג שנכנס לצומת ולרשום לו דו"ח שלא כדין, דבר אשר עשוי להוביל לזיכויו בבית משפט, כפי שקרה במקרים לא מעטים.

לכן במידה ונתקבל דוח על אי ציות באור אדום, מומלץ לפנות ראשית כל ולפני הכל לעורך דין מקצועי בתחום התעבורה על מנת שיבחן את המקרה הפרטי שלכם וימליץ על שיטת הפעולה הרצויה.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה
דילוג לתוכן