נהיגה במהירות מופרזת

תוכן העמוד:

נהיגה במהירות מופרזת, כלומר נהיגה במהירות העולה על המותר בחוק היא אחת מעבירות התנועה השכיחות ביותר. אין כמעט נהג שמעולם לא חטא בעבירת מהירות.

כמובן שאין זהות בין החומרה וההשלכות של נהיגה במהירות הגדולה בחמישה עד עשרה קמ"ש מהמהירות המותרת לבין נהיגה במהירות העולה בשלושים קמ"ש או יותר מכך על המהירות המותרת.

מאחר שהעבירה של נהיגה במהירות מופרזת כל כך נפוצה, המשטרה משקיעה מאמצים רבים באכיפתה ומשתמשת לשם כך באמצעים אלקטרוניים שונים כגון מצלמות מהירות, מדי לייזר וכו'.

מדרגות עבירת מהירות וענישה

כאמור, יש הבדלים בחומרת העבירה ועל כן בחומרת הענישה בהתאם לגובה המהירות.

מהירות מופרזת בדרך עירונית

  • בדרך עירונית הקנס על נסיעה במהירות של עד 20 קמ"ש מעל המהירות המותרת הינו 250 ₪.
  • נסיעה במהירות של בין 21-30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית הקנס עומד על 750 ₪. יש לציין בנוסף כי נהיגה במהירות של בין 21-30 קמ"ש מעל המותר תוביל גם לרישום של 8 נקודות.
  • נהיגה במהירות העולה על 30 קמ"ש מהמהירות המותרת תגרור לרוב פסילה מנהלית של רישיון הנהיגה ל-30 ימים והעמדה לדין, זאת בנוסף לרישום של 10 נקודות.

מהירות מופרזת בדרך בינעירונית

בדרך בינעירונית הכללים קצת שונים:

  • נהיגה במהירות של עד 25 קמ"ש יותר מהמותר עונשה קנס של 250 ₪
  • בגין נסיעה של 26-40 קמ"ש מעל המהירות המותרת יינתן קנס של 750 ₪, כאשר נהיגה במהירות זו תוביל גם לרישום של 8 נקודות.
  • נהיגה של מעל 40 קמ"ש בדרך בינעירונית תוביל להעמדה לדין, פסילה מנהלית ל- 30 ימים ורישום של 10 נקודות.

חשוב לדעת כי במידה ונהגתם במהירות מופרזת המובילה להעמדה לדין, העונש שייגזר עליכם, במידה ותורשעו, יושפע מעבירות תנועה קודמות שלכם, הוותק שלכם כנהגים ועוד.

במקרה של הרשעה בנוסף לקנס כספי אתם רישיונכם עלול להישלל לתקופה של מספר חודשים.

יש להדגיש, כי כל האמור לעיל נכון אך ורק לגבי רכבים. לגבי אופנועים, רכבים מסחריים, ואוטובוסים וכו' קיימים הסדרים אחרים לגבי המהירות המקסימלית לנסיעה בדרך עירונית ובינעירונית.

נהיגה במהירות מופרזת

ערעור על דוח בגין נהיגה במהירות מופרזת

במידה וקיבלתם דוח על נהיגה במהירות מופרזת או לחלופין זימון למשפט בגין עבירת מהירות מופרזת ניתן לערער על הקביעה המשטרתית שנהגתם במהירות העולה על המותר.

מאחר שהמשטרה מסתמכת על אמצעים אלקטרוניים שונים לצורך הקביעה כי נסעתם במהירות מופרזת, השלב הראשון יהיה לבחון את אמינות המכשיר בו נעשה שימוש.

מתי הוא כויל לאחרונה, האם הכיול התבצע בצורה תקינה, האם השימוש בו היה על פי כל הכללים והנהלים, האם בשטח היו גורמים שונים (דוגמת אנטנות) היכולים להשפיע על אמינות המכשיר ועוד.

בנוסף, כאשר מדובר בדוח שניתן בעקבות צילום במצלמת מהירות, חשוב לוודא שאתם אכן הייתם אלו שנהגתם ברכב, שאתם מקבלים את התמונות שצולמו לידיכם ושכל הפרטים בדוח או בזימון זהים לפרטים בתמונה המצורפת.

עורך דין תעבורה ונהיגה במהירות מופרזת

במקרה שקיבלתם דוח בגין נהיגה במהירות מופרזת שאתם מעוניינים לערער עליו, מומלץ לפנות לייעוץ משפטי אצל עורך דין המתמחה בתחום התעבורה בכדי שיוכל לבחון האם יש לכם טענות טובות ולעזור לכם לנסח אותן בצורה יעילה ובהירה.

במקרה וקיבלתם זימון להעמדה לדין בעקבות עבירת מהירות מופרזת, חיוני מאוד להיות מיוצגים על ידי עורך דין העוסק בתחום מאחר שמדובר בהליכים משפטיים לא פשוטים ובעלי השלכות על עתידכם כנהגים.

עורך דין תעבורה אלון ארז יוודא כי כל זכויותיכם נשמרות והאינטרסים שלכם מיוצגים בבית המשפט בצורה הטובה ביותר.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו"ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין.

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה
דילוג לתוכן