שחרור ממעצר

בין אתם בגירים, בין אם קטינים ובין אם אף אין לכם עבר פלילי קודם, עדיין ישנו סיכוי כי תמצאו את עצמכם בתא המעצר, במקרה ויש נגדכם ולו חשד סביר לביצוע דבר עבירה הן במישרין והן בעקיפין. שהייה במעצר זו חוויה מאוד לא נעימה, בלשון המעטה, ועבור אדם מן השורה אשר לו זו הפעם הראשונה, קיימת הרגשה של חוסר אונים משווע אל נוכח הנסיבות החדשות, על כן הוא אינו יודע כלל מה עליו לעשות בנושא וכיצד להוביל למצב של שחרור ממעצר באופן מיידי. בראש ובראשונה, במידה ואתם או הקרובים לכם שוהים במעצר מוטב כי קודם כל תפנו לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין פלילי מומחה, שיעזור לכם – "לצאת מהבוץ".

שני סוגי מעצרים – הראשון, מעצר ימים

מעצר ימים הוא מעצר שמתבצע לפני שהוגש כתב אישום לצרכי חקירה בלבד. ישנם מצבים בהם שופט לא יורה על אחזקת החשוד במעצר כמו למשל, מקרים בהם ניתן להשיג את אותה המטרה של המעצר על ידי קביעת ערובות או בעזרת הגבלת התנועה של החשוד. במקרים אלו, עורך דין פלילי מנוסה יוכל להוביל לשחרור ממעצר בתנאים מגבילים, כמו למשל לשחרור למעצר בית. פרק הזמן המקסימלי של מעצר ימים ראשוני על ידי המשטרה הוא 24 שעות כאשר כל הארכה, צריכה להיעשות בהינתן צו בית משפט, מה שאומר, שבמקרים בהם לא הוחלט על שחרור ממעצר כבר בתחנת המשטרה, יש להביא את החשוד לעמוד בפני שופט לאחר 24 שעות, במידה ורוצים להאריך את מעצרו.

הסוג השני – מעצר עד תום ההליכים

מעצר עד תום ההליכים הוא מעצר שבוצע לאחר הגשת כתב אישום, בו ברגע, שהחשוד הופך לנאשם. או אז, מן ההכרח כי הנאשם ישהה במעצר עד אשר יסתיימו כל ההליכים המשפטיים המתנהלים כנגדו. ניתן להחליט על מעצר עד תום ההליכים, רק במידה וישנן ראיות הקושרות את הנאשם לעבירה וכי שחרור ממעצר בערבות או בתנאים מגבילים אינו משיג את המטרה.

החשיבות בעירוב עורך דין פלילי

שהייה במעצר זו חוויה ממנה כל אדם שואף להימנע, אך במידה ורצה המקרה וזהו גורלכם, חשוב כי מיד תערבו עורך דין פלילי מנוסה שיפעל לטובתכם. ידע בתחום החוק והמשפט, בו ניחן עורך דין פלילי בעל ניסיון, יכול לא פעם להוביל לקיצור המעצר הנדרש על ידי המשטרה לצרכי השלמת חקירה, באופן ניכר, ואף לשחרור ממעצר של חשודים בעבירות. כמו כן, מעורבותו של עורך דין פלילי יכולה למנוע מנאשמים לשהות במעצר עד תום ההליכים שהופעלו כנגדם. ולאחר עיון בחומר הראיות, עורך דין פלילי יכול להוביל לשחרור ממעצר על סמך קביעת מגבלות וערבויות.

אל תשאירו את חייכם ליד הגורל, במידה ומעצר עומד על הפרק, שיכרו את שירותיו של עור דין פלילי מיומן ומקצועי, שיפעל במלוא המרץ לשחרורכם, במהירות האפשרית.

האם המשטרה עצרה אתכם והתביעה דורשת מעצר עד תום ההליכים? מרגישים שזכויותיכם נפגעו? עורך דין פלילי אלון ארז זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

צלצלו עוד היום: 050-7368203

אלון ארז - עורך דין פלילי בתל אביב
עו"ד אלון ארז
עו"ד פלילי וצבאי אלון ארז, בוגר תואר ראשון ותואר שני במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב, עם למעלה מ-10 שנות נסיון בייצוג בתחומי המשפט הפלילי והצבאי. מייצג מגוון רחב של לקוחות, החל משלב החקירות והמעצרים ועד לניהול התיקים בבתי המשפט.