בדיקת צו עיכוב יציאה מהארץ

עורך דין פלילי אלון ארז
עורך דין פלילי אלון ארז
עו"ד פלילי אלון ארז

צו עיכוב יציאה מהארץ ניתן בנסיבות שונות. במקרים מסוימים הדבר רלוונטי לסכסוכים בתוך המשפחה, במקרה של גירושין, למשל, כאשר אחד מבני הזוג רוצה לקחת אתו לחו”ל את הילדים וללא קבלת הרשות של ההורה הנוסף.

 

מטרת הצו

גם אלה, הנמצאים בעיצומו של הליך פשיטת רגל, מקבלים לא אחת צו עיכוב יציאה מהארץ וכן חשודים בעבירות שונות, בין אם פליליות, צבאיות (למשל עריקם או משתמטים מצה”ל) ועוד. מטרתו העיקרית של הצו היא למנוע את בריחתו מהארץ של מקבל הצו ואת כל ההשלכות הנלוות לכך (אם יעשה זאת).

 

מהו צו עיכוב יציאה מהארץ

צו עיכוב מהארץ נועד למנוע את המקבל אותו מלצאת מגבולות הארץ למדינות אחרות. הצו ניתן על ידי שופט במסגרת הליכים שונים או על ידי רשם והוא כפוף לתנאים שנקבעו על פי החוק. המגישים בקשה, למשל, לאיחוד תיקים לרשות להוצאה לפועל, נדרשים גם להתמודד עם צו עיכוב יציאה מהארץ, הניתן להם באופן אוטומטי. אי תשלום מזונות וגם החשש שמא ילדים יילקחו, כאמור, על ידי אחד ההורים לחו”ל וללא הסכמתו של ההורה השני, מצדיקים גם הם הוצאת צו עיכוב יציאה מהארץ.

 

כיצד יודעים אם חל עיכוב יציאה מהארץ

מרבית מקבלי צו העיכוב נוכחים בעת קבלו או מודעים לכך. אולם, ישנם מצבים בהם ניתן הצו ללא נוכחותו של האדם שלו הוא רלוונטי, מה שהופך את הסיפור כולו למורכב הרבה יותר. האדם, שקיבל את הצו, לא מודע לו כלל ומגלה זאת לראשונה בשדה התעופה, רגע לפני שעולה על המטוס. מיותר לציין כמה הדבר מלווה בעוגמת נפש רבה, בעיכובים שעשויים לעלות לא מעט כסף ובעיקר בתחושה לא נעימה. ישנם גם מצבים אחרים שבשל תקלה או עיכובים בהעברת העדכונים למשטרת הגבולות, נאלצו המעוניינים לצאת מהארץ להתמודד עם השהיית נסיעתם עד להסדרת העניין.

 

היכן ניתן לבדוק?

ניתן כיום באמצעות שירות מידע ארצי, המוצע על ידי רשות ההגירה והאוכלוסין, לבדוק האם חל על הבודק עצמו עיכוב יציאה מהארץ. השירות ניתן בטלפון שמספרו *3450 או במספר 12223450. המוקד המספק את המידע הזה פועל בימים ראשון עד חמישי מהשעה 08:00 בבוקר ועד 16:00 אחר הצהריים. את המידע יכול לקבל הפונה אשר צו העיכוב רלוונטי לו או בשם ילדיו הקטינים. על מנת לקבל את המידע יש צורך במסירת מספר תעודת זהות ופרטים מזהים נוספים. ניתן לברר זאת גם בעזרתו של עורך דין כאשר יש לו ייפוי כוח, המתמחה בטיפול בלקוחות המתמודדים עם צו מסוג כזה.

 

האם ניתן לבטל את הצו

אלה, המגלים על קיומו של צו עיכוב שכזה יכולים לפנות לגורמים הרלוונטיים לצורך ביטולו או השהייתו. כאשר הנסיבות לקבלת הצו אינן מוצדקות או כאשר נסיבות היציאה מהארץ מצדיקות את ביטול הצו, ניתן להגיש בקשה בעזרת עורך דין על מנת לבטל אותו. במקרים מסוימים יושהה הצו או יעוכב כנגד קבלת בטחונות כלשהם או פיקדון כספי. כך או כך, חשוב להיעזר בגורם משפטי מקצועי על מנת לשפר את סיכויי קבלת הביטול או עיכוב הצו במהירות ובקלות.

 

החשיבות בפנייה לעורך דין על מנת להתמודד עם זה נכון

הוטל עליכם צו עיכוב יציאה מהארץ? כדאי לכם להיעזר בשירותיו של עורך דין, המתמחה בתחום, כמו עורך דין פלילי אלון ארז. עורך דין זה יספק לכם ייעוץ משפטי מקדים, הכולל את בחינת נסיבות המקרה ובחירה באסטרטגיה נכונה על מנת לקדם את הטיפול בביטול או בהשהייה של צו העיכוב. עורך הדין ידאג לשמור על זכויותיו של הפונה אליו ויפעל, במסגרת החוק, על מנת למצוא עבורו את הפתרון הטוב ביותר.

לקבלת ייעוץ בנושא, התקשרו עוד היום
עו”ד פלילי אלון ארז זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע

שתפו בקליק
Picture of עורך דין אלון ארז
עורך דין אלון ארז

בוגר תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב . מאז שנת 2009, עו”ד ארז חבר בלשכת עורכי הדין של מדינת ישראל ובנוסף מחזיק באישור מטעם בית המשפט העליון לשמש כסנגור צבאי.

את ניסיונו העשיר והידע המשפטי הרחב רכש עורך דין ארז במסגרת ייצוגם המוצלח של מאות לקוחות מרוצים בבתי המשפט השונים.

להמשך קריאה
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
הפקעת עבודות שירות

חוק העונשין שונה לאחרונה במידה משמעותית ובמסגרתו מוענקת סמכות לנציב שירות בתי הסוהר או לקצין שהוסמך על ידו לשם כך, להפסיק עבודות שירות לאדם אשר

קרא עוד »