זמין 24 שעות ביממה

עורך דין עבירות מין

תוכן העמוד:

עבירות מין במדינת ישראל מוסברות במסגרת חוק העונשין בפרק י’ סימן ה שכותרתו “עבירות מין”. עבירות מין בהגדרתן מתייחסות לקשת רחבה של עבירות חמורות כגון: מעשה מגונה, הטרדות מיניות, מעשה סדום, קיום יחסי מין מטופל למטפל, אונס ומעשה אינוס, בעילה אסורה בהסכמה, עבירות מין במשפחה ועוד.

 

מהו הקושי המרכזי בתיקי עבירות מין?

בעבירות מין רב הנסתר על הגלוי, שכן לרוב עבירות אלה מתבצעות בחדרי חדרים וללא עדים. לכן מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה בעבירות מין בכל הקשור לתחום זה.

במרבית המקרים, אין בנמצא ראיות חיצוניות או עדויות נוספות מלבד עדויותיהם של הנאשם והקורבן ורק השניים המעורבים בפרשה יודעים את שאירע לאמיתו.

בשל העובדה שמדובר בעדות קורבן שעברה טראומה לכאורה, נתונים פיזיולוגיים נוספים מהווים גורם השפעה על החלטת בית המשפט, בין היתר ישנה התייחסות לטון הדיבור של הקורבן, אופן הדיבור, שפת הגוף וגורמים פיזיולוגיים אחרים, כגון ממצאי ד.נ.א.

בהתאם לפגיעות הפיזיות והנפשיות הנגרמות עקב עבירות מיניות, קובע המחוקק ענישה מחמירה ביותר לעבירות מסוג זה.

עורך דין עבירות מין אלון ארז מסביר מהן סוגי עבירות המין בישראל, מהו העונש הצפוי על עבירות בתחום המיני והאתגרים העומדים בפני הנאשמים ובתי המשפט בנוגע לעבירות מין ולסוגיות השונות בתחום זה.

 

כיצד עבירות מין באות לידי ביטוי בחוק הישראלי?

עבירות מין בחוק הישראלי מוגדרות כעבירות פליליות לכל דבר ועניין והן כוללות בתוכן את כל סוגי העבירות אשר הובילו עבריין מסוים לספק את יצריו המיניים תוך ניצול של הקורבן, בין אם מדובר בעבירות אשר בוצעו בהסכמתו של הקורבן ובין אם לאו.

חשוב לציין שעבירות המין נחשבות לטאבו ברמה המוסרית –ערכית בעיני כלל החברה בישראל, ולכן החשודים בביצוע עבירות מין כאלו ואחרות עלולים להיחשף להתנהגות מבזה כלפיהם לאורך כל שלבי החקירה והמעצר הראשוני.

 

אילו זכויות יש לחשוד/ה בעבירות מין?

יחד עם זאת, חשוב לציין שלרשות כל אדם הנחשד בביצוע עבירות פליליות עומדת זכות החפות וזכויות נוספות המוקנות לו בהתאם לחוק סדר דין פלילי- חקירת חשודים ובהתאם לחוק סדר דין פלילי- סמכויות ואכיפת מעצר.

בדומה לכל הליך פלילי אחר, גם בתחום ביצוע עבירות מין, מומלץ לכל אדם הנחשד בביצוע עבירה להיוועץ בהקדם האפשרי עם עורך דין פלילי וזאת על מנת לבחון את האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותו לצרכי הימנעות מהגשת כתב אישום בעניינו ובמקביל להיחשף לכל הזכויות המוקנות לו בחוק כנחקר, כעצור וכמואשם בביצוע עבירות מין.

עורך דין עבירות מין

מהן סוגי עבירות המין בישראל?

עבירת אונס (סעיף 345 לחוק העונשין)

עבירת האינוס מדברת בעיקרה על כפיית יחסי מין, בעילת אישה (החדרת איבר מאברי הגוף או חפץ לאיבר המין של האישה) שלא בהסכמה או בהסכמה שהושגה במרמה תוך ניצול מצב תת הכרה ו/או ניצול מחלת נפש או לקות שכלית.

עבירת אונס מתייחסת גם לבעילת נערה שלא מלאו לה 14 שנה או גיל ההסכמה (16 בישראל) גם אם המעשה נעשה בהסכמה ומרצונה החופשי.

 

מהו העונש על עבירת אונס?

העונש המרבי על עבירת האונס עומד על 20 שנים מאסר בפועל בנסיבות מחמירות: אונס שבוצע בקטין / קטינה שטרם מלאו להם 14 שנים.

כמו כן העונש המרבי על עבירות אינוס שאינן בנסיבות מחמירות עומד על 16 שנות מאסר בפועל.

ליצירת קשר עם עורך דין פלילי עבירות מין לחצו כאן

 

בעילה אסורה בהסכמה (סעיף 346)

הבועל קטינה שמלאו לה 14 שנים אך שלא מלאו לה שש עשרה שנה והיא אינה נשואה לו או הבועל קטינה שמלאו לה 16 שנים אך טרם מלאו לה 18 שנים תוך ניצול יחסי מרות, חינוך, הבטחת שווא לנישואין, ניצול יחסי תלות.

 

מהו העונש על בעילה אסורה בהסכמה?

העונש על עבירה זו דינה מאסר בפועל עד 5 שנים.

 

מעשה סדום (סעיף 347)

מעשה סדום מוגדר על פי החוק כהחדרת איבר מאיברי הגוף או חפץ לפי הטבעת של אדם ו/או לפיו של אדם. אדם העושה מעשה סדום באדם שטרם מלאו לו 16 שנים, או העושה מעשה סדום באדם שמלאו לו שש עשרה שנים אך טרם מלאו לו 18 שנים, תוך ניצול יחסי תלות, מרות, חינוך או השגחה.

 

מהו העונש על מעשה סדום?

העונש המוגדר בחוק על מעשה סדום הינו 5 שנים מאסר בפועל. אולם, העושה מעשה סדום בנסיבות אינוס, כמו למשל החדרת איבר לפי הטבעת בכפייה, העונש ברמת העיקרון הוא כמו העונש על אונס.

 

מעשה מגונה (סעיף 348)

הגדרתו של מעשה מגונה הינה “מעשה לשם גירוי, סיפוק או ביזוי מיני”, מעשה זה אינו נתון להגדרה מדויקת אך ניתן לפרשנות כמעשה אשר על פניו אלמנט מיני גלוי ואשר על פי אמות מידה אובייקטיביות של האדם הממוצע ייחשב למעשה לא הוגן, לא צנוע ולא מוסרי ואף ברוב המקרים מצוי במעשה זה יסוד של יצרי מין.

 

מהו העונש על מעשה מגונה?

העונש המרבי על עבירה מסוג זה הינו מאסר בפעול עד 10 שנים.

 

מה חשוב לדעת על עבירות מין במשפחה?

עבירות מין במשפחה נחשבות לעבירות החמורות ביותר מבין כל סוגי עבירות המין והעונש המוטל בגינן הינו מחמיר בהשוואה לעבירות זהות המתבצעות על ידי עברייני מין מחוץ לתא המשפחתי.

עבירות אלו מעוגנות בסעיף 351 לחוק העונשין המונה למעשה 4 סוגים שונים של עבירות מין בתוך המשפחה כדלקמן:

 

עבירות בתוך המשפחה

עבירת אונס ו/או מעשה סדום אשר בוצעה על ידי בן משפחה בבן משפחה קטין אחר ו/או עבירות אונס ו/או מעשה סדום בחסר ישע המצוי תחת השגחתו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 20 שנות מאסר.

 

עבירת בעילה

עבירות בעילה על ידי בן משפחה באישה שמלאו לה 14 אך טרם מלאו לה 21 ו/או ביצוע מעסה סדום בבן משפחה שטרם מלאו 21 והינו מעל גיל 14. העונש המרבי בעבירות אלו הינו עד 16 שנות מאסר בפועל.

 

מעשים מגונים בקטין

עבירת מעשה מגונה בקטין על ידי בן משפחה ו/או עבירת מעשה מגונה בחס ישע המצוי תחת השגחתו ואחריותו של מבצע העבירה. העונש המרבי בעבירות אלו הינו בין 10 ל-15 שנות מאסר.

 

מעשים מגונים בפני קטין

עבירת מעשה מגונה בפני קטין על ידי אחד/אחת מבני משפחתו, כאשר העונש המרבי במקרה זה הינו עד 4 שנות מאסר.

 

 

מדוע חשוב לקבל ליווי משפטי מטעם עורך דין עבירות מין?

כיום בנוסף לליווי משפטי צמוד של עורך דין עבירות מין ישנם גם מרכזים שונים לנפגעות תקיפה מינית אשר מלווים את הקורבן לאורך כל התהליך, דבר היוצר לעיתים מצב משפטי ייחודי בעולם הפלילי, בו הסניגור, עו”ד פלילי עבירות מין.

המגן על הנאשם, צריך להתמודד במהלך ניהול ההוכחות בבית המשפט לא רק עם התובע/ת שמונה/תה לנהל את התיק מטעם הפרקליטות בבית המשפט, אלא גם עם סניגור/ית, אשר בדרך כלל מייצג חשודים / נאשמים בעבירות פליליות אחרות ואשר במקרה זה מלווה את קורבן העבירה מטעם המרכז לנפגעי עבירות מין.

 

האם ניתן לייצג את שני הצדדים?

בתור מתמחה בפרקליטות זכור לי מקרה של סניגור שבתחילת יום הדיונים בבית המשפט ליווה קורבן עבירת מין ובצהרי היום ייצג נער שהואשם יחד עם נער אחר בביצוע מעשה סדום מזעזע בנערה בת גילן, וכל זאת בתוך אותו אולם דיונים ובאותו היום כאמור.

 

מתי נהוג לראות החמרה בענישה?

כפי שהוזכר לעיל, המחוקק הישראלי ביצע אבחנה בעונש שיוטל על מורשעים בעבירות מין כלל, כך שעל מורשעים בעבירות המין, כגון אונס, מעשה מגונה ומעשה סדום, יוטל עונש חמור יותר כאשר הקורבן שבו בוצעו המעשים האסורים בנסיבות המקרה הינו קטין או כאשר הקורבן סובל ממחלה נפשית ו/או ליקוי שכלי וכן נסיבות נוספות בהן קיים פער משמעותי “ביחסי הכוחות”, בין אם נפשיים ובין אם פיזיים, בין מבצע המעשה האוסר לבין קורבן העבירה.

 

איזה תיקון נעשה לאחרונה בחוק העונשין?

בהתאם לתיקון שנעשה בחוק העונשין לפני מספר שנים בסימן של עבירות המין, אין רלבנטיות מבחינת המחוקק הישראלי ובתי המשפט אם מבצע המעשה האסור ביצע את המעשה בגופו של קורבן העבירה או שמבצע המעשה האסור גרם לכך שקורבן העבירה יבצע את המעשה בגופו של הנאשם.

לדוגמה, בגיר שהחדיר את איבר מינו של קטין לפיו ייענש באותה החומרה כמו בגיר אשר החדיר את איבר מינו לפיו של קטין.

מערכת המשפט בישראל, מעניקה לקורבן העבירה זכויות דיוניות מהותיות אשר קורבנות של עבירות אחרות לא זכאים להם.

 

מהי חשיבותו של עורך דין מומחה לעבירות מין?

יתרה מזאת, קורבן עבירת מין, ברוב המקרים, יזכה למידת רחמים גבוהה יותר מקורבן של עבירות פליליות אחרות ולכן כאשר אדם נאשם בביצועה של עבירת מין, חשוב לבחור עורך דין עבירות מין בעל ניסיון עבר בתיקים הנוגעים לתחום זה כך שמצד אחד ייצג בחירוף נפש את לקוחו, אך מצד שני שגם לא יעורר את חמתו של בית המשפט בכך שיתעמר בקורבן העבירה, כשזו תעיד על דוכן העדים.

 

מהם שירותיו של עורך דין פלילי לאדם הנחקר בגין חשד לביצוע עבירות מין?

שירותיו המשפטיים של עורך דין פלילי העוסק ומתמחה בתחום עבירות המין, מותאמים לכל אחד משלבי החקירה הפלילית וההליך הפלילי המתנהל כנגד אדם הנחקר בחשד לביצוע עבירות מין, החל משלב המעצר הראשוני ושלבי החקירה השונים ועד לשלב הגשת כתב האישום וייצוג המואשם בערכאות המשפטיות.

בין שירותיו של עורך הדין הפלילי לנחשדים בביצוע עבירות מין תוכלו למצוא: מתן סיוע משפטי בעת המעצר הראשוני, מתן שירותי ייעוץ והכוונה לקראת הליכי החקירה הפלילית, ליווי משפטי לצרכי הגשת בקשה לאיסור פרסום של החשוד/נחקר בביצוע עבירות מין, ליווי משפטי לאורך כל שלבי הדיונים המשפטיים הנערכים לצרכי הארכת מעצרו של הנחקר/חשוד במידת הצורך.

 

כיצד מתבצע ליווי משפטי במסגרת הליכי שימוע פלילי?

ליווי משפטי במסגרת הליכי שימוע פלילי טרם הגשת כתב אישום (חשוב לציין שבתחום עבירות המין בתוך המשפחה לא ניתנת אפשרות לנחקר/נחשד בביצוע העבירות לקיים הליך שימוע לפני הגשת כתב אישום), עיון מעמיק בחומרי וממצאי החקירה וזאת לאחר הגשת כתב האישום.

ליווי משפטי מלא לצרכי ערכאות משפטיות בעניינו של החשוד, מיצוי מלוא האפשרויות החוקתיות העומדות לרשות הנחקר/חשוד לצרכי הימנעות מהגשת כתב אישום ו/או ביטול כתב האישום, לרבות, באמצעות כלים משפטיים כגון: הסדרי טיעון ודיונים להקלה בעונש הצפוי.

עו”ד עבירות מין אלון ארז, הבקיא בחוק ובפסיקה הנוגעים לתחומי עבירות מין והטרדה מינית, מייצג במקצועיות הגבוהה ביותר ובמסירות, לקוחות החשודים או נאשמים בעבירות מין והטרדה מינית.

לצפייה בפרסומים בתקשורות בתחום זה לחצו כאן

לקבלת ייעוץ בנושא עבירות מין, התקשרו עוד היום: 050-7368203
עו”ד פלילי עבירות מין אלון ארז זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע

שאלות ותשובות בנושא עורך דין עבירות מין

עורך דין עבירות מין הוא עורך דין פלילי בעל ניסיון ומומחיות מיוחדת בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות מין. ישנה חשיבות מיוחדת בתחום עבירות המין, כי הייצוג יהיה בידי עורך דין שהוא בקיא בחוק ובפסיקה הרלבנטית לעבירות אלו, משום המורכבות של התחום. משרדי ייצג עד היום במספר רב של תיקי עבירות מין עם הצלחות מאוד גדולות ומרשימות. לעיון בהצלחות אלו אתם מוזמנים להיכנס לעמוד ההצלחות הגדולות אצלי באתר. 

נושא ההתיישנות על עבירות מין הוא מורכב מאוד וחלים בנושא זה חוקי התיישנות שונים מאוד בהשוואה לעבירות פליליות אחרות. למשל, באם מדובר בעבירת מין בקטין על ידי מי שהיה בן משפחה בוגר ואחראי על הקטין, אזי תקופת ההתיישנות תחל רק בהגיע אותו נפגע לגיל 28. זאת, בשונה מההתיישנות “הרגילה”. לכן, קמה חשיבות להתייעץ עם עורך דין פלילי בעל מומחיות ספציפית בעבירות מין על מנת לדעת מתי חלה התיישנות על מעשה מסויים ומתי לא. כאן תוכלו למצוא התייחסות נרחבת לנושא ההתיישנות בעבירות מין.

שאלת כדאיות החתימה על הסדר מותנה משתנה מתיק לתיק. זהו תפקידו של העורך דין המומחה בעבירות מין לנתח את הראיות הקיימות בתיק, ולאחר מכן את סיכוייו של הלקוח להוכיח את חפותו בבית המשפט. רק אם לאחר בחינות אלו, עורך הדין מסיק, כי האופציה הטובה ביותר עבור לקוחו היא חתימה על הסדר מותנה, אזי רצוי ללכת באפיק זה. יש לזכור, כי להסדר מותנה יש צד חיובי ביותר, בכך שהוא אינו גורם לרישום פלילי. עוד בנושא ההליך של הסדר מותנה תוכלו למצוא באתר שלי.

הוכחת יחסי מין בהסכמה מחייבים ייצוג של עורך דין פלילי עם ניסיון נרחב בעבירות מין. לעיתים ניתן להוכיח יחסי מין בהסכמה רק לאחר חקירתה של המתלוננת שטענה כי יחסי המין היו בכפייה. לעיתים, ניתן לשכנע את המשטרה והפרקליטות כי יחסי המין היו בהסכמה באמצעות בדיקת פוליגרף או לאחר עימות עם המתלוננת. בכל תיק, עורך הדין צריך לדעת אילו פעולות יסייעו לו לשכנע, כי לקוחו קיים יחסי מין עם המתלוננת בהסכמה מלאה שלה. לייעוץ ראשוני, התקשרו עכשיו 050-736-8203 או צרו קשר דרך האתר.

עורך דין עבירות מין ששומר על האינטרסים שלך

מדוע יש צורך בעורך דין לעבירות מין?

בשנים האחרונות קיימת מודעות הולכת וגוברת בנושא עבירות מין. מעשים שפעם לא פירשו אותם כעבירות מין, היום מקבלים כותרות, וכתוצאה מכך ישנן תלונות רבות מבעבר על העבירות מין. תחום עבירות מין הוא תחום בו דרושה התמחות מיוחדת בנושא, אשר מחייבת את הכרת החוקים באופן מדוקדק, ואת הפסיקות המעודכנות והכללים החשובים המגדירים את העבירות. עורך דין עבירות מין מומחה בתחומו, הוא בעל האפשרות לטפל בתיק כזה בצורה הטובה ביותר, בניגוד לעורכי דין אחרים המתמחים בתחומים אחרים. לעיתים עבירות מין הן ממש דיני נפשות ודבר זה יכול לזעזע עולמות גם של החשוד וגם של בני משפחתו, לכן חשוב מאוד לשכור עורך דין מומחה בתחום. עורך דין אלון ארז הוא פליליסט מומחה ובעל ידע וניסיון בטיפול בתיקי עבירות מין.

 

מהו תפקידו של עורך דין?

תפקידו של עורך דין עבירות מין הוא חשוב לאין שיעור. עורך דין מומחה יבחן בדקדקנות את מכלול הראיות בתיק, יבין את הסיטואציה המורכבת בה מדובר, וידאג לאסטרטגית פעולה עבור הלקוח שלו. חשוב מאוד לבחור עורך דין שיהיה ביניכם חיבור מקצועי שיוכל להבין אותך, להבין את המכלול כולל תנאי משפחה, עבודה, אופי הלקוח ועוד, על מנת שתוכלו לעבוד בשיתוף פעולה. בתיקי עבירות מין אין הזדמנות שניה, לכן חשוב מאוד מי עומד לצדך ומאיזה שלב בתיק. החובה העיקרית היא לקחת עורך דין עוד בשלב ההתחלה, לפני חקירה ומוקדם ככל האפשר, המשמעות היא שייעוץ נכון יכול למנוע הרשעה.

 

מתי כדאי לפנות לייעוץ מעורך דין?

פגישה עם עורך דין עבירות מין לפני כל הליך היא קריטית וחשובה, פרט להנחיות אותן תקבל מעורך הדין, תוכל להבין באיזה מצב אתה נמצא, מה הוא ההליך המשפטי שעליך לעבור, ועוד. עורכי דין עבירות מין חייבים מתוקף תפקידם לגלות גם רגישות יתר לבני משפחתו של החשוד או הנאשם, וההשלכות עליהם. עו”ד אלון ארז הוא עורך דין פלילי המומחה בכל תחום עבירות המין, פנו אליו עוד היום לייעוץ.

 

האם עבירות מין הן פליליות?

עבירות מין הן עבירות אשר הובאו לתודעה הציבורית ביתר שאת בשנים האחרונות ולא מעט בזכות מלחמות של ארגוני נשים שונים שטענו כי ההתייחסות של מערכת החוק והמשפט, לא מספקת. עבירות מין הם מעשים מיניים, המבוצעים כנגד אדם אחר, לא משנה אם מדובר בגבר או אשה, והן יכולות להיות עבירות קלות או עבירות קשות. העבירות הקלות בדרך כלל מדברות על עבירות מהתחום המילולי ובקשות ניתן למנות מעשי סדום, אונס ועוד. רשויות החוק נוטות היום בשל הביקורת הציבורית להחמיר עם מבצעי עבירות מין, משעלתה המודעות כמות התלונות עלתה, ועבירות שאנשים לא ראו בהם עניין לתלונה, מקבלות היום ביטוי. תפקידו של עורך דין פלילי עבירות מין, הוא לטפל בתיקים של עברייני מין מהקל אל הכבד, ולנסות ולהפריך את כל החשדות נגדם, ולעיתים אף להגיע לעסקת טיעון על מנת להקל בעונש. לייעוץ נוסף בנושא פנו אל עורך הדין הפלילי אלון ארז.

 

מהי מומחיותו של עורך דין פלילי עבירות מין?

עורך דין פלילי עבירות מין, הוא עורך דין אשר בין תחומי המומחיות שלו, טיפול בעברייני מין ובכך בעצם הדבר מקנה לו ניסיון רב בתחום, תוך היכרות עם כל הנסיבות המקלות. חלק ניכר מעבירות המין בגינן מוגשות תלונות רבות, הן מעשה מגונה. על פי החוק, מעשה מגונה מוגדר כמעשה הנעשה לצרכי גירוי, ביזוי או סיפוק מיני. מעשה מגונה כולל בתוכו במרבית המקרים מגע אסור ללא אישור הצד הנפגע. חשוב לציין כי גם צילום אדם באופן אינטימי ללא ידיעתו מוגדר כנעשה מגונה וכך גם התערטלות לפני אנשים. תחום הענישה בכל נושא עבירות מין, תלוי בחומרת העבירה ונסיבותיה, למרות שהחוק רואה בכל עבירת מין כעבירה פלילית חמורה, בפועל ישנן עבירות הנחשבות כקלות יותר מהאחרות ולכן גם סף הענישה שונה.

 

למה מומלץ לפנות לעורך דין אלון ארז?

באם נחשדתם בביצוע עבירת מין, אל תנסו בשום אופן להתמודד לבד עם העניין. יש בעבירות מסוג זה אות קין שירדוף אתכם באם לא תטפלו במצב בצורה נכונה. עליכם ליצור קשר באופן מידי עם הפניה אליכם, אל עורך דין. פנו עוד היום אל אלון ארז, מומחה בעל ניסיון רב בכל התחום הפלילי לרבות עבירות מין.

 

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה