זמין 24 שעות ביממה

עורך דין מעצרים – שחרור חשודים ונאשמים ממעצר

תוכן העמוד:

למרות שמעצר עלול להיות מלחיץ עבור כל אלו אשר אינם מנוסים בהליך זה, מומלץ ורצוי כי תדעו את הזכויות שלכם. למשל, מה הם המצבים בהם רשאית המשטרה לבצע מעצר, כמה זמן מותר להחזיק אתכם במעצר בהתאם לנסיבות של המקרה שלכם, מה המשמעות של מעצר עד תום ההליכים וכדומה ומתי כדאי להיעזר בעורך דין מעצרים?

כל זאת על מנת שתוכלו לדרוש את אותן זכויות בהתאם. לכן, ייצוג מטעם עורך דין המתמחה בפלילים, הנו חשוב לעין שיעור עבור כל אדם השוהה במעצר ועל כן רצוי שעו”ד יתלווה לכל אורך התהליך.

 

אם כן, מה הן הזכויות שלכם?

לרשותכם עומדת זכות השתיקה, הזכות שלא להפליל את עצמכם וכן זכות החיסיון בשיחות שלכם עם עורך הדין. זכויות אלו חייבות לעמוד נגד עיניכם בכל מצב, על מנת שתוכלו לנצל אותם בהתאם. יש להוסיף ולומר כי למשטרה יש סמכות לבצע מעצר רק במקרים שבהם ביצעתם פשע או עבירת עוון (עבירות שעונש המאסר בצידם הוא מעל לשלושה חודשים), ובמקרים שבהם יש חשש שתברחו מהחקירה, או שתשבשו הליכי משפט, או אם אתם מהווים סכנה לביטחון המדינה או הציבור.

כמקובל בחוק, על המשטרה קודם כל לעכב אתכם לחקירה, לפרק זמן שלא יעלה על שלוש שעות, אלא אם כן יש להם עילה למעצר. אם אין עילה למעצר אין בסמכותה של המשטרה לעצור אתכם. לכן, חיוני לקבל ליווי מההתחלה ולא בדיעבד, משום שלא כל נזק הוא בר תיקון.

 

תפקיד המשטרה בעת מעצר

למרות שהמשטרה שומרת לעצמה את הזכות לעצור חשודים בביצוע עבירות, היא עדיין כפופה לחוק על מנת שלא להפר את הזכויות שלכם. ישנם מעצרים שאינם בסמכות המשטרה לבצע והם מתרחשים ללא עילה חוקית. כמו כן על המשטרה לפעול בהתאם לדרכים הלגיטימיות המצויינות בחוק וכן לעדכן את החשוד בסיבת המעצר. חשוב לזכור כי במידה והמשטרה לא פעלה על פי חוק וההליך לא נעשה כסדרו, ניתן לערער על חוקיות המעצר.

על כן הכרחי לפנות לקבלת ייצוג של עורך דין מיד עם המעצר, כדי לוודא ואף לדרוש שאכן המשטרה תכבד את זכויות העצור. רק עורך דין מקצועי המכיר את תחום הפלילים על כל היבטיו, ידע לומר באם ההליך שבוצע חוקי וכך להגיב בהתאם לטובת הלקוח שלו. עורך דין יפעל לטובת האינטרסים שלכם וכן למימוש זכויותיכם כפי שמקובלות בחוק.

עורך דין מעצרים

הליך השחרור ממעצר

בכל מקרה של מעצר, התוצאה הרצויה היא הליך שחרור ממעצר אולם על מנת שזה יקרה, עליכם להיוועץ בעורך דין מקצועי, שינחה אתכם לגבי דרך הפעולה המתאימה ביותר ביחס למצבכם מבחינה משפטית. יש לציין, כי תגובתכם הראשונית בעת המעצר יכולה להשפיע על מצבכם בהמשך, ולכן חשוב לדעת כיצד לנהוג מהשלב הראשוני. אין זה סוד, כי גם האנשים הקשוחים ביותר מושפעים מהלחץ הנפשי שעלול להיווצר כתוצאה ממעצר, מה שעלול לגרום לטעויות רבות.

 

סיכום

בכל מקרה של מעצר, עורך דין מעצרים ייעץ לכם בנוגע לזכויותיכם, ינסה לשחרר אתכם בהקדם האפשרי, יתמוך בכם מורלית ויכין אתכם הדיון במקרה שלכם בבית המשפט.

עורך דין אלון ארז הנו עורך דין מנוסה בתחום הפלילים, בעל ניסיון רב בשחרור חשודים ממעצרים. צרו עמו קשר סמוך לרגע המעצר או טרם לו על מנת שהוא יוכל לנהל את ההליך בצורה המיטבית עבורכם.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה