תפריט

עורך דין צבאי

אחד מתחומי העיסוק המרכזיים של משרד עורכי דין אלון ארז הוא תחום המשפט הצבאי.
 
עורך הדין הצבאי אלון ארז מייצג במקצועיות חיילים המואשמים עבירות סמים בצבא, עריקות, נפקדות, השתמטות, עבירות משמעת או עבירות צבאיות אחרות. זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
 
עו"ד צבאי אלון ארז הוא בעל אישור מטעם הועדה לאישור סנגורים צבאיים של בית המשפט העליון, לשמש כסנגור צבאי של חיילים, קצינים ואנשי קבע בפני בתי הדין הצבאיים ובפני ועדות וגורמים נוספים בצה"ל.
 

אלון ארז - עו"ד צבאי

לעורך דין אלון ארז ניסיון רב בייצוג בעבירות פליליות ייחודיות לצבא כגון עריקות, סירוב למתן שתן, עבירות בנשק וכו'. עורך הדין ארז מתמחה גם בעבירות הפליליות הקלאסיות כגון, עבירות סמים, רכוש, אלימות, תעבורה וכו', אשר גם בהן יכול כל חייל ואיש קבע להיות חשוד ולהיחקר על ידי מצ"ח או אף להיות מואשם בהן ולהישפט בבתי הדין הצבאיים.
 
כמו כן, לאלון ארז ידע רב בהליכי קבלת פטור משירות, גם לפני הגיוס וגם במהלכו, תוך עבודה בשיתוף פעולה עם מומחים מתחומי בריאות הנפש ורווחה, רופאים ועובדים סוציאליים.
 
לאור המורכבות והייחודיות של המשפט הצבאי הפלילי, מומלץ לחייל הזקוק לייעוץ וייצוג בתחום משפטי זה לשכור את שירותיו של עורך דין צבאי מקצוען ובעל ניסיון משפטי הן בתחום המשפט הצבאי והן בתחום המשפט הפלילי.
 
 

 

הנכם מוזמנים לקרוא עוד על עבירות במסגרת המשפט הצבאי ועל הדרכים בהן עו"ד צבאי טוב יכול לעזור לכם להתמודדות עם המערכת:

עורך דין צבאי אלון ארז - פקודת הסמים בצבא עבירות סמים בצבא - הגישה הצבאית לסמים, העונשים הצפויים והזכויות של החייל מול המערכת הצבאית.

עורך דין צבאי אלון ארז - פקודת הסמים בצבא

פקודת הסמים המסוכנים - צה"ל החמיר את פקודת הסמים המסוכנים, מה נשתנה ומה אומר הניסוח החדש.

 עריקות - מהי עריקות? מה העונש המצפה לעריק? מהן ההשלכות של העריקות? מה אפשר לעשות כדי להקל על העונש? 

 בדיקת סמים בצבא - על סירוב מתן דגימת שתן בצבא.

 הטרדה מינית בצבא - מה בדיוק נכלל בהגדרה של הטרדה מינית, מהן אפשרויות הטיפול והסיוע הפתוחות בפני חייל או חיילת שנפגעו ממנה, ומהם הצעדים המשפטיים שניתן לנקוט בהם.

 שחרור מהצבא - ישנם סוגים שונים של פטור משירות צבאי, ויש לדעת שאופי ואורך תהליך קבלת שחרור מהצבא עשוי להשתנות בהתאם לסוג הפטור המבוקש.

 פטור משירות מילואים - קיימות מספר עילות שבגינן מעניק הצבא פטור קבוע משירות מילואים ולרוב קל יותר לקבל פטור משירות מילואים מאשר משירות סדיר. בכל מקרה עדיף לא להגיע למצב של נפקדות או עריקות.

 פטור משירות צבאי לחיילים שערקו או השתמטו מהשירות - על מתן פטור לחיילים בשירות סדיר שערקו או השתמטו מהשירות. כיצד ניתן לפעול לקבלת פטור משירות צבאי במקרים של השתמטות, נפקדות או עריקות מהצבא ולצמצם את הענישה למינימום? כיצד להימנע מכתב אישום בבית דין צבאי? ומהוא מערך גחל"ת?

 פטור משירות ביטחון לישראלים השוהים בחו"ל - על חובת הגיוס המוטלת על אזרחים ישראלים תושבי חו"ל.

 משחקים באש: עבירות נשק בצבא - סקירה של עבירות הנשק הנפוצות בצבא, שמתחלקות באופן כללי לעבירות מתחום השימוש הבלתי חוקי בנשק, ולעבירות שעניינן הוצאת נשק מרשות הצבא. 

 מצ"ח – משטרה צבאית חוקרת - מה לעשות אם נעצרתם על ידי מצ"ח? מהי משטרה צבאית חוקרת ומה נמצא בסמכותה?

 חקירת מצ"ח - זכויות הנחקר - מה הם הזכויות שלכם בעת חקירת מצ"ח? הזכות לייצוג, זכות השתיקה, הזכות להימנע מהפללה עצמית ועוד.

 כשהמשטרה עוברת על החוק: מה אסור למצ"ח לעשות? - עומדים לפני חקירה של משטרה צבאית? בואו להכיר מה הם הזכויות שלכם ומה אסור למשטרה הצבאית לעשות.

 מעבר מבית כלא צבאי לבית כלא אזרחי - כל מה שרציתם לדעת על מערכת הכליאה בצבא ועל אפשרות המעבר למעצר בבית כלא אזרחי.

 כשהצבא בא הביתה: חיפוש על ידי המשטרה הצבאית - מהם סמכויות החיפוש של מצ"ח? האם חיפוש לא חוקי פוסל את הראיה? ועוד.

 עבירות תנועה בצבא - אכיפה בנושא עבירות תעבורה בצבא דומה לנעשה על ידי המשטרה האזרחית. עם זאת ישנם מקרים שבהם האכיפה מחמירה אף יותר.

 רישום פלילי לפני הגיוס - לכל אותם אלו שמעדו לפני הגיוס וצברו לרעתם רישום פלילי, הנה בשורה חיובית – יש מה לעשות בנידון בעת השירות בצבא.

 שיפוט אזרחי במסגרת צבאית - האם עדיף להישפט בבית דין צבאי או בבית משפט אזרחי? ומהם זכויות הנאשם?

 

מוגש באדיבות,

עורך דין צבאי אלון ארז.

עורך דין פלילי אלון ארז | עו"ד פלילי במרכז | שאול המלך 8 תל-אביב | 050-7368203