זמין 24 שעות ביממה

עורך דין צבאי אלון ארז

ייעוץ וייצוג במשפט הצבאי

זמין 24 שעות ביממה
(במקרים דחופים)

שיחה ישירה לעו"ד אלון ארז

שיחה  ישירה לעו”ד אלון ארז

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:
ייצוג חיילים ואנשי קבע במשפט הצבאי

עורך דין לענייני צבא אלון ארז מייצג במקצועיות חיילים ואנשי קבע המואשמים בעבירות סמים בצבא, עבירות מין, עריקות, נפקדות, השתמטות, עבירות משמעת או עבירות צבאיות אחרות. זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.

מדוע יש צורך בעורכי דין צבאיים?

עבירות צבאיות-פליליות אינן עניין של מה בכך ולרוב הן מלוות בעונשים חמורים הכוללים תקופות ארוכות בכלא צבאי. בין אם בשל עבירות סמים, עבירות מין, עריקות או עבירות נשק למיניהן, עבירות צבאיות על כל סוגיהן מצריכות סיוע של עורך צבאי מנוסה ומקצועי. עורך דין זה מכיר לעומק את הסוגיות המשפטיות הרלוונטיות לדין הצבאי ובעל ניסיון בייצוג חיילים על שלל דרגותיהם. פנייה מקדימה לשירותיו של עו”ד צבאי יכולה לסייע משמעותית בהתמודדות עם ההליך המשפטי מול בתי הדין הצבאיים ובפני ועדות וגורמים נוספים בצה”ל.

מה זה עורך דין צבאי?

עורך דין צבאי מחזיק בכל האישורים מטעם הוועדה לאישור סנגורים צבאיים של בית המשפט העליון וברשותו הכלים הנדרשים לסייע לחיילים, לקצינים וגם לאנשי קבע בהתמודדות אל מול בתי הדין הצבאיים, התביעה הצבאית וג

עורך דין צבאי

ורמים נוספים במקרים של עבירות פליליות ייחודיות לצבא. כמו: עריקות, עבירות נשק, עבירות מין, סמים, במקרים של חקירות במצ”ח ועוד. נוסיף ונציין כי עו”ד צבאי הינו עורך דין “פרטי”, המאושר להופיע בבתי הדין הצבאיים. הוא בוגר לימודי משפטים וגם בעל רישיון לעריכת דין מטעם לשכת עורכי הדין. עורך דין לענייני צבא שנבחר לייצג את העומד לדין יעסוק לרוב בפלילים, שכן בתחום הצבאי יש לעסוק לרוב בעבירות פליליות בדרגות חומרה שונות.

ייצוג של עורך דין צבאי מאפשר מגוון של יתרונות. בחירתו נעשית על ידי החייל ומשפחתו, הן בהתאם לטעמו ויכולתו להתחבר אליו, הן בהתאם לתחומי העיסוק והצלחתו והן בהתאם לניסיון שלו. שנית, הוא יכול להעניק מענה נרחב, ולא רק שירותי ייצוג בבית הדין, אלא גם ייעוץ מקדים אם החייל זומן לחקירה או שמא חושש כי עבר עבירה צבאית כלשהי ולכן הוא זקוק להכנה לחקירה במצ”ח. חקירה שכזו מצריכה הכנה מראש, שיכולה להיעשות כהלכה בעזרתו של עורך הדין העומד לרשות הלקוח – החייל, הקצין או איש המילואים. הכנה חשובה זו יכולה להוביל לביטול האישום או לסעיפי אישום מקלים יותר.

מה חשוב לדעת לפני שפונים לעורך דין לענייני צבא?

המשפט הצבאי הינו הליך פלילי ברובו. הוא זהה להליך השפיטה הפלילי, למרות שמדובר בגופים שונים. התלונה על החייל, על הקצין או על איש הקבע מתקבלת במצ”ח – משטרה צבאית חוקרת, שיכולה, אם תמצא כי בוצעה עבירה במסגרת צבאית, להתחיל בחקירה עצמאית. עם הגשת התלונה ו/או פתיחת חקירה, מתחיל הליך נרחב, המתנהל בבית הדין הצבאי. בית הדין הצבאי נוטה להחמיר בעונשיו, בהשוואה למערכת האזרחית, וגם במקרים של עבירות זהות. הענישה יכולה לכלול מעצר צבאי ארוך טווח (למעלה משלושה חודשי מאסר), קנסות גבוהים, הורדת סיווג, הדחה מתפקיד ועוד. מסיבה זו חשוב מאד להיעזר בשירותיו של עורך דין לענייני צבא, המייצג את העומד לדין בפני בית הדין הצבאי ומשתמש בכל הכלים המשפטיים הרלוונטיים להליך זה.

מתי כדאי להיעזר בעורך דין צבאי?

לא בכדי נעזרים רבים בשירותיו של עו”ד צבאי, המספק מענה מקצועי במצבים שונים. פנייה לעו”ד המתמחה בהליכים משפטיים צבאיים אפשרית במקרים בהם חיילים, או אנשי קבע וקצינים חשודים או מואשמים בעבירות שונות בעודם בשירות הצבאי. אלו יכולות להיות עבירות של סמים, עבירות מין, עריקות, נפקדות, השתמטות, עבירות משמעת וכן עבירות צבאיות אחרות. למעשה, עורך דין צבאי יכול לסייע בכל עבירה, המוזכרת בחוק השיפוט הצבאי וכן בחוק העונשין של מדינת ישראל, שלגביהן החליטה הפרקליטות הצבאית להעמיד לדין בבתי הדין הצבאיים. המשמעות לכך בפועל היא קבלת סיוע של עורך דין דיני צבא בכל מקרה שבו אנשי קבע או חיילים מוזמנים לחקירה במצ”ח הצפויה להסתיים בהעמדתם לדין בבתי הדין הצבאיים.

כיצד ניתן לדעת לאיזה עו”ד צבאי מומלץ לפנות?

בדומה לפנייה לכל עורך דין אחר, גם כאן ישנה חשיבות רבה מאד להמלצות. פנייה לשירותיו של עו”ד צבאי מומלץ היא הדרך הנכונה להתמודד עם רוע הגזרה ועם האתגרים הרבים הצפויים בעמידה לדין. כאשר מחפשים עורך דין צבאי חשוב מאד לבחון את מידת ניסיונו בתחום זה ולוודא כי ברשותו הידע המשפטי הנדרש בייצוג מול מערכת המשפט הצבאי. מקצועי ומנוסה ככל שיהיה, אם אין ברשותו את הרקע הרלוונטי וההכרות החשובה עם המערכת ועם הסוגיות המשפטיות הקשורות לעולם הצבאי, הרי שלא יוכל לספק את המענה הנדרש ברגע האמת. ולכן, התמחות נקודתית בתחום זה היא הכרחית, כמו גם קבלת המלצות מלקוחות קודמים, שנעזרו בעבר בשירותיו.

מדוע חשוב עו”ד בעל ניסיון עם מערכת המשפט הצבאית?

לניסיונו של עורך הדין עם מערכת המשפט הצבאית חשיבות רבה. כפי שצוין מעלה, מדובר במערכת ייחודית וייעודית לגוף הצבאי – צה”ל, מערכת הדומה אמנם במהותה לזו האזרחית, אך נוטה לרוב להחמיר וגם להתמקד בעבירות שלעיתים שונות מאד מאלו האזרחיות. מלבד הידע המשפטי הקיים לאותו עו”ד צבאי, עליו להכיר ב”מאטריה” המשפטית הנוספת בעניין זה, שהיא השפיטה והענישה הצבאית. לצה”ל קיימות עבירות ייעודיות וכן ענישה שונה. ולכן ישנה חשיבות רבה מאד לבקיאות עורך הדין הצבאי וליכולתו להביא אתו, בהתמודדות זו, את הרקע ואת הניסיון המשפטי הרלוונטי לתיק.

מדוע חשוב לצאת זכאי במשפט צבאי?

המערכת המשפטית הצבאית רואה בחומרה רבה לרוב עבירות בעלות אופי פלילי, אותן מבצעים החיילים, על כל דרגותיהם, בעת שירותם הצבאי. כל זאת, לאור הצורך שיהיו, בראש ובראשונה, ייצוגיים, משמע ייצגו את המדינה ואת הצבא כראוי וללא עבר פלילי מאחוריהם. כדי למגר את תופעת העבירות הפליליות בזמן השירות הצבאי, נוטים בתי הדין הצבאיים להחמיר הרבה יותר מאלה האזרחיים, וגם, כאמור, כאשר מדובר בעבירות זהות. חיילים שנמצאו אשמים בביצוע עבירות פליליות בזמן שירותם הצבאי נושאים עמם “כתם” למשך תקופה ארוכה, המשפיע על תחומי החיים השונים, הן אלה החברתיים, הן המקצועיים והן הכלכליים. “כתם” כזה עשוי להוות מכשול של ממש לצעיר המשתחרר מהצבא ולמנוע ממנו להגשים את עצמו ואת מטרותיו. מסיבה זו מומלץ מאד לצאת זכאי במשפט הצבאי, מה שאפשרי תודות לסיועו של עורך דין צבאי מומלץ.

זקוקים לשירותיו של עורך דין צבאי מקצועי ומנוסה? עורך הדין אלון ארז הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. עו”ד ארז, חבר בלשכת עורכי הדין מאז שנת 2008, מביא אתו ניסיון של שנים בייצוג חיילים ואנשי קבע, המתמודדים עם חקירות במצ”ח ועם כתבי אישום שהוגשו נגדם לבית הדין הצבאי. לקבלת פרטים אודות שירותיו המשפטיים ומענה לשאלות נוספות, מוזמנים ליצור קשר בטלפון 050-736-8203

 

שאלות ותשובות בנושא עורך דין צבאי

פנייה לעורך דין צבאי בחקירת מצ”ח היא לא רק כדאית אלא אף מתחייבת. לא ניתן להשוות כלל בין נחקר שקיבל ייעוץ מעורך דין מנוסה בתחום לבין מי שיעבור חקירה ללא ייעוץ כזה. מניסיון שלי, לאחר שייצגתי במאות חקירות מצ”ח, ייעוץ לפני ובמהלך החקירה במצ”ח יכול לשנות באופן דרמטי את תוצאות החקירה ואף יכול לסייע בסגירת התיק. לפרטים נוספים על חקירות משטרה צבאית ועזרתו של עו”ד צבאי בעניין, צרו קשר.

הליך קבלת פטור משירות צבאי הוא בהחלט חלק מתחומי עיסוקו של עורך דין צבאי. עורך דין צבאי מכיר את המערכת הצבאית, את אופן החשיבה שלה, הוא יודע אילו מסמכים הם חשובים על מנת להצליח בתהליך והוא גם יודע לייעץ ולהכווין במהלך ההליך עד קבלת הפטור. משרדי ייצג עד היום מאות חיילים וחיילות וגם מועמדים ומועמדות לשירות בהליך לקבלת פטור משירות צבאי. פרטים נוספים בנושא תוכלו למצוא בעמוד פטור משירות צבאי.

עורך דין צבאי יכול לעזור בכל עבירה הכלולה בחוק השיפוט הצבאי וכן בחוק העונשין של מדינת ישראל, לגביהן החליטה הפרקליטות הצבאית להעמיד לדין בבתי הדין הצבאיים. כלומר, בכל מקרה בו חיילים ואנשי קבע מוזמנים לחקירה במצ”ח אשר עתידה להסתיים בהעמדה לדין בבתי דין צבאיים, עורך הדין הצבאי יכול לעזור מבחינה משפטית, לייעץ, להכווין, להסביר את הזכויות המגיעות וכמובן גם לייצג במהלך הדיונים המשפטיים. לייעוץ ראשוני, התקשרו 050-736-8203 או צרו קשר איתי דרך האתר.

עלות ייצוג בידי עורך דין צבאי מיומן ומנוסה מאוד משתנה ממקרה אחד למקרה אחר. העלות תלויה בהיקף התיק, בחומרת החשדות, בשאלה אם התיק ייסגר בהסדר או שיתנהלו בעניינו הוכחות (שמיעת עדים) ועוד נתונים רלבנטיים. להזמנת פגישת ייעוץ ראשונית, צרו קשר דרך האתר.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי: