הליכי הסגרה

עורך דין פלילי אלון ארז
עורך דין פלילי אלון ארז
עו"ד פלילי אלון ארז

בכדי שניתן יהיה להסגיר אדם למדינה זרה, יש צורך להכריז עליו כבר הסגרה. בכדי להתמודד עם הגנה מפני הליכי הסגרה למדינה זרה, יש צורך לפנות לעו”ד פלילי הבקיא בהליכי ההסגרה.

 

תנאי הליכי הסגרה

התנאים לפיהם ייקבע שאדם הינו בר הסגרה הינם קיומו של הסכם הסגרה בין מדינת ישראל למדינה המבקשת, האדם נאשם או הורשע במדינה המבקשת בעבירה המוגדרת עבירת הסגרה וכן כי בין מדינת ישראל למדינה המבקשת תתקיים הדדיות ביחסי ההסגרה.

 

סייגים להסגרה

אולם, קיימים סייגים להסגרה כגון מקום שהבקשה הינה בגין עבירות בעלות אופי מדיני, או כי יש חשד שביסוד הבקשה עומדים שיקולי הפליה גזענית או דתית, התיישנות, סיכון כפול וכו’.

בנוסף נקבע כי לא יוסגר אדם על עבירה שדינה במדינה המבקשת הוא עונש מוות, כשאין דינה כך בישראל, אלא אם התחייבה מדינה זו שעונש כזה לא יוטל או לא יבוצע.

הליכי הסגרה למדינה אחרת

דין עבירת הסגרה

לאחר שהוכח, כי המבוקש נתחייב בדין על עבירת הסגרה במדינה המבקשת או כי יש ראיות שהיו מספיקות כדי להעמידו לדין על עבירה כזו בישראל, בית המשפט יכריז, כי המבוקש הינו בר-הסגרה.

 

מרכיב הכרחי בהכרה באדם

בית המשפט אינו נדרש לקבוע אם חומר הראיות מצביע על כך, שהמבוקש אשם בעבירות המיוחסות לו, אלא אם יש בו משום אחיזה לאישום. כלומר, מרכיב הכרחי בהכרה באדם כבר-הסגרה הוא קיומן של ראיות-לכאורה לאשמתו.

 

תכלית הדיון בבית המשפט

נקבע כי תכלית הדיון בבית המשפט בישראל היא לקבוע אם יש החומר המצוי בידי התביעה הכללית הצדקה לבירור אישומו של הנאשם בבית-משפט מוסמך במדינה זרה או האם הראיות לכאורה מאפשרות להעמיד את המבוקש להסגרה אילו היו מתבצעות בישראל.

 

הליך של הסגרה

הליך של הסגרה אינו הליך של משפט. תכליתו אינה לקבוע מהימנות של עדים ואמיתותן של ראיות, אין מקום לשקילת משקלן של הראיות, למעט מקרים שבהם על פניהן נעדרות הן הראיות כל משקל וסתירות בעדויות אינן מהוות נושא לבירור מעמיק.

עו”ד פלילי אלון ארז, הבקיא בחוק ובפסיקה הנוגעים להליכי הסגרה, מייצג במקצועיות הגבוהה ביותר ובמסירות, לקוחות העומדים בפני הליך הסגרה.

שתפו בקליק
Picture of עורך דין אלון ארז
עורך דין אלון ארז

בוגר תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב . מאז שנת 2009, עו”ד ארז חבר בלשכת עורכי הדין של מדינת ישראל ובנוסף מחזיק באישור מטעם בית המשפט העליון לשמש כסנגור צבאי.

את ניסיונו העשיר והידע המשפטי הרחב רכש עורך דין ארז במסגרת ייצוגם המוצלח של מאות לקוחות מרוצים בבתי המשפט השונים.

להמשך קריאה
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
הפקעת עבודות שירות

חוק העונשין שונה לאחרונה במידה משמעותית ובמסגרתו מוענקת סמכות לנציב שירות בתי הסוהר או לקצין שהוסמך על ידו לשם כך, להפסיק עבודות שירות לאדם אשר

קרא עוד »