חופשת אסירים

עורך דין פלילי אלון ארז
עורך דין פלילי אלון ארז
עו"ד פלילי אלון ארז

באופן כללי, לאסיר אין זכות קנויה ליציאה לחופשה. לפי החוק, יציאת אסיר לחופשות הינה בבחינת פריבילגיה, או “טובת הנאה”. בצד האמור נפסק כי בשל אופייה ותכליתה של חופשה הניתנת לאסיר, על שירות בתי הסוהר ליתן טעם כבד משקל ורציני לשלילת חופשת אסירים מאסיר בנסיבות שבהן על-פי הכללים הרגילים תינתן חופשה לאסיר אחר.

 

חופשת אסירים

 

בקשתו של אסיר

בעת שנשקלת בקשתו של אסיר לצאת לחופשה, על שירות בתי הסוהר לאזן בין עניינו של האסיר לצאת לחופשה, על האינטרסים הגלומים בכך, לבין האינטרסים המתנגשים, כגון ההבטחה של שלום הציבור ובטחונו, ההגנה מפני הימלטות נאשמים מאימת הדין, וההגנה על קורבנות עבירה מפני אסיר בעל מסוכנות.

נפסק כי מקום בו נדרשת הרשות המוסמכת לאזן בין עניינו של אסיר בחופשה, לבין האינטרס בהגנה על הציבור מפני מסוכנותו של אסיר, תהיה ידו של זה האחרון על העליונה.

פקודת החופשות עומדת על המטרה בבסיס מתן חופשה לאסיר, שהינה חיזוק הקשר בין האסיר לבין משפחתו וקהילת מגוריו, הקלה זמנית בחסכים שהמאסר גרם ויצירת תמריץ להתנהגות טובה של האסיר בבית הסוהר.

שתפו בקליק
Picture of עורך דין אלון ארז
עורך דין אלון ארז

בוגר תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב . מאז שנת 2009, עו”ד ארז חבר בלשכת עורכי הדין של מדינת ישראל ובנוסף מחזיק באישור מטעם בית המשפט העליון לשמש כסנגור צבאי.

את ניסיונו העשיר והידע המשפטי הרחב רכש עורך דין ארז במסגרת ייצוגם המוצלח של מאות לקוחות מרוצים בבתי המשפט השונים.

להמשך קריאה
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
הפקעת עבודות שירות

חוק העונשין שונה לאחרונה במידה משמעותית ובמסגרתו מוענקת סמכות לנציב שירות בתי הסוהר או לקצין שהוסמך על ידו לשם כך, להפסיק עבודות שירות לאדם אשר

קרא עוד »