זמין 24 שעות ביממה

חופשת אסירים

תוכן העמוד:

באופן כללי, לאסיר אין זכות קנויה ליציאה לחופשה. לפי החוק, יציאת אסיר לחופשות הינה בבחינת פריבילגיה, או “טובת הנאה”. בצד האמור נפסק כי בשל אופייה ותכליתה של חופשה הניתנת לאסיר, על שירות בתי הסוהר ליתן טעם כבד משקל ורציני לשלילת חופשת אסירים מאסיר בנסיבות שבהן על-פי הכללים הרגילים תינתן חופשה לאסיר אחר.

 

חופשת אסירים

 

בקשתו של אסיר

בעת שנשקלת בקשתו של אסיר לצאת לחופשה, על שירות בתי הסוהר לאזן בין עניינו של האסיר לצאת לחופשה, על האינטרסים הגלומים בכך, לבין האינטרסים המתנגשים, כגון ההבטחה של שלום הציבור ובטחונו, ההגנה מפני הימלטות נאשמים מאימת הדין, וההגנה על קורבנות עבירה מפני אסיר בעל מסוכנות.

נפסק כי מקום בו נדרשת הרשות המוסמכת לאזן בין עניינו של אסיר בחופשה, לבין האינטרס בהגנה על הציבור מפני מסוכנותו של אסיר, תהיה ידו של זה האחרון על העליונה.

פקודת החופשות עומדת על המטרה בבסיס מתן חופשה לאסיר, שהינה חיזוק הקשר בין האסיר לבין משפחתו וקהילת מגוריו, הקלה זמנית בחסכים שהמאסר גרם ויצירת תמריץ להתנהגות טובה של האסיר בבית הסוהר.

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה