זמין 24 שעות ביממה
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חיפוש…

תמונות העירום של הסלבס

אלא אם כן אתם חיים באי מבודד לחלוטין מכל אמצעי תקשורת או חיבור לאינטרנט, הרי שלא יכולתם להימנע מהפרסום הרועש והגועש ברשת ביממה האחרונה, בדבר הפצת תמונות עירום של סלבריטאיות, מהמוכרות ביותר בעולם, בשלל תנוחות וזוויות, שלא משאירות לגברברי העולם שום מקום לדמיון. בין שאר הסלבריטאיות שפניהן וגופן העירום נחשפו בתמונות שהופצו, ניתן למצוא את קייט אפטון, ג’ניפר לורנס וכו’. בורסת השמות כללה גם את שמה של כוכבת, שמוכרת בביצה הקטנה שלנו, אך בשלב זה אין הוכחה חותכת לכך, שאכן נכון הדבר.

בהתאם לפרסומים בתקשורת, התמונות החושפניות הודלפו והופצו ברשת האינטרנט, ככל הנראה ולכאורה בלבד, בעקבות דליפה שארעה ב – cloud של חברת ענק תקשורתית ידועה. הדליפה אפשרה להאקרים מתוחכמים יותר או פחות, לגנוב את התמונות ולהפיצם לכל דכפין, לשמחתם של מרבית גברי העולם. מרגע ההדלפה לרשת, לא חלף יותר מדי זמן עד שהתמונות הגיעו לכל רשת תקשורתית בעולם ולכל אתר רכילותי מוביל בעולם.

בהקשר זה עולה השאלה, האם מעבר למי שגנב את התמונות האישיות והחושפניות שכמובן חשוף לכתב אישום פלילי, מה גורלו של מי, שרק נכנס לאחד מהאתרים שפרסמו ללא רתע את התמונות החושפניות. או של זה או זאת, שאולי אף הרשו לעצמם לעשות לייק או לשתף את התמונות החושפניות בפייסבוק ולהוריד אותן למחשב האישי שלהם. האם גם הם חשופים לכתב אישום פלילי?

חוק הגנת הפרטיות

לדעתי, העבירה העיקרית ואולי היחידה שניתן להעלות על הדעת, לייחוס לאותם אלה שביצעו את הפעולות המנויות בפסקה הקודמת, היא בהתאם לחוק הגנת הפרטיות, קרי עבירה של פגיעה בפרטיות.

לטעמי, לא ייתכן שהנשים המפורסמות והנחשקות, אשר מקבלות עבור כל צילום שלהן עשרות ומאות אלפי דולרים, ואשר גופן העירום מוצג לחלון ראוות העולם ביממה האחרונה, שיערו לעצמן שהתמונות שלהן ייחשפו לעיני כל. יתר על כן, לא ייתכן שהן נתנו הסכמתן לכך, שתמונותיהן תופצנה לציבור הרחב. בטח מבלי לקבל על כך הרבה מאד כסף.

בהתאם לפרשנות שניתנה בפסיקה בארץ, במקרים בהם הועמדו לדין אנשים, אשר שיתפו אחרים, לאו דווקא ברשתות חברתיות, בתמונות חושפניות של נשים, שלא נתנו הסכמתן לכך, הוחלט שבמקרים מסויימים הם יימצאו אשמים בדין. מעבר לכך, הוחלט שבמקרים מסויימים, בהם היו מעורבים קטינים, גם אלו אשר רק הורידו את התמונות למחשבם האישי, יהיו חשופים לכתב אישום פלילי.

מי צריך לחשוש מכתב אישום?

אם כן, מה יעלה בגורלם של אלפי אנשים בארץ, שבחרו לשתף אחרים בתמונות החושפניות מתוך להט הרגע, מבלי לקחת בחשבון את ההשלכות של כך, או של אלו שבחרו לשתף את התמונות בפייסבוק, בין אם בכדי לשמח את חבריהם ובין אם מכל סיבה אחרת.

לצערי, אין תשובה משפטית ברורה בנושא. מדובר בנושא שתמיד מקדים את הפסיקה והאכיפה בארץ. לכן, עדיף לדעתי להיות בצד הבטוח של רק מי שצופה מהצד בתמונות ולא בצד של מי שבוחר להפיץ הלאה את התמונות או אף של מי שבוחר להעלות את התמונות לפייסבוק האישי שלו או למחשב האישי שלו.

פנו לעורך דין אלון ארז

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »