זמין 24 שעות ביממה

עצות נבחרות לנחקר במשטרה

תוכן העמוד:

השאר פרטים ואחזור בהקדם

כל חקירה רק מעצם הגדרתה היא מעמד מלחיץ ואף מפחיד אשר יכול לחרוץ גורלות, להשפיע על העתיד ולקבוע האם יוגש נגדכם כתב אישום. כשכל כך הרבה מוטל על הכף, אין זה מפתיע כי נחקרים רבים אינם יודעים כיצד לפעול ומה הדרך בה עליהם לנהוג במהלך חקירה. לכן על מנת להקל על התהליך עד כמה שניתן, עורך דין אלון ארז נותן כמה עצות נבחרות לנחקר במשטרה.

לרשותך עומדת זכות השתיקה – כדאי להשתמש בה

נחקרים רבים תוהים כיצד לנצל את זכות השתיקה ואם בכלל כדאי לעשות זאת בפועל. הסיבה לכך היא פשוטה, רבים חושבים ששתיקה דינה כהודאה ואם הם לא ישתפו פעולה עם החוקרים אזי שאי שיתוף הפעולה יפעל לרעתם וישמש כסוג של עדות שפוגעת בחפותם. אולם בפועל זכות השתיקה נועדה על מנת למנוע מנחקרים אשר שרויים תחת לחץ רב למסור מידע שעלול להפליל אותם.

לכן, גם אם לא ביצעתם את דבר העבירה אל תנדבו מידע לפני שפגשתם עורך דין. יחד עם זאת במידה והתשובה שלכם מספקת לכם אליבי או שיכולה להסיר את החשד מכם באופן מידי, מוטב כי תשתפו פעולה עם החוקרים. אך עדיין עובדה זו אינה סותרת את הצורך בקבלת ייעוץ משפטי.

ייצוג של עורך דין פלילי

חשוב לזכור שהאינטרס של החוקרים הוא להוציא מכם הודאה ולסגור כמה שיותר מהר את התיק ולשם כך הם ישתמשו בכל האמצעים העומדים לרשותם. לעומת זאת, עורך דין פלילי ישרת קודם כל את האינטרסים שלכם ויפעל לקדם אותם באופן אישי.

חקירה שמתבצעת ללא קבלת ייעוץ משפטי עלולה לגרום לנזק בלתי הפיך, בעוד שייעוץ משפטי יכול לחלץ אתכם בטרם עת מהסתבכות לא רצויה.

דע את הזכויות שלך – הן קיימות בשבילך

גם אם אתם נחקרים תחת אזהרה עדיין יש לכם זכויות יסוד בסיסיות ועליכם להכיר אותן על מנת לדרוש אותן מהחוקרים. כך למשל אסור לאיים עליכם במהלך החקירה וכן אסור לענות אתכם או להפעיל עליכם לחץ נפשי רק לשם קבלת תשובה או הודאה.

כמו כן, מומלץ כי תקפידו לקרוא את ההצהרה שמולאה כל ידי החוקר לפני שאתם חותמים עליה ולוודא כי אכן היא כוללת את העדות שנתתם לפרטי פרטים.

אוזניים לכותל – אל תנדב מידע לזרים

חשוב לציין כי לחוקרים שיטות חקירה מתקדמות ואמצעים רבים ולכן עליכם להיזהר שלא לפתח שיחות חולין או חברויות אמת בתחנת המשטרה או בתא המעצר, ובטח שלא לספק מידע בכל הנוגע למקרה שבגינו אתם נחקרים לזרים היות ולעיתים השוטרים מציבים מדובבים שתפקידם לא אחר מאשר להפליל אתכם.

כמו כן, עליכם להיות מודעים לעובדה כי יכול מאוד להיות שמרגע כניסתכם לתחנת המשטרה צופים בכם ומאזינים לכם. לכן בכל רגע נתון במהלך החקירה ומחוצה לה מוטב כי תשקלו מילים ומעשים.

לקבלת עוד עצות בנוגע לשאלה – כיצד יש להתנהג בחקירת משטרה? אתם מוזמנים לפנות לעורך דין פלילי אלון ארז ולקבל הכוונה שתעזור לכם להבין טוב יותר את ההליך המשפטי ולהגיע לחקירה כמה שיותר מוכנים.

לייעוץ צרו קשר או חייגו 050-736-8203

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
אולמרט בעליון

בתחילת השבוע החליט נשיא בית המשפט העליון, השופט אשר גרוניס, כי מורשעי “פרשת הולילנד” ובהם ראש הממשלה לשעבר, מר אהוד אולמרט, לא יתחילו את ריצוי

קרא עוד »
אי הרשעה פלילית

הכלל המשפטי באופן כללי וכברירת מחדל, מרגע שהוכחה אשמתו של אדם, הרי שהדרך לציין את הפסול שבמעשה הפלילי, היא על דרך הרשעה פלילית. זאת, על

קרא עוד »
כפתור: חזור למעלה