פטור מהצבא

עורך דין פלילי אלון ארז
עורך דין פלילי אלון ארז
עורך דין צבאי אלון ארז

מהו פטור מהצבא?

החוק במדינת ישראל קובע כי קיים חוק גיוס חובה לכלל תושבי ישראל.
על פי החוק כל אזרח בהגיעו לגיל 18 ומשסיים את חוק לימודי בתיכון, מחויב בגיוס לצה”ל או חלופה אחרת כגון שירות לאומי.
עם עם זאת, ישנם מקרים שבהם מיועד לשירות חש כי איננו יכול מכל סיבה שהיא לבצע את המטלה הזאת ולהתגייס לשירות צבאי, או אז הוא מבקש מרשויות הצבא בקשה לקבלת פטור מהצבא.
במקרה שכזה יאלץ הטוען להוכיח טענה אשר אותה ימצא הצבא כקבילה לכך שהוא איננו מתאים וטענתו בדבר הצורך שלו להשתחרר עומדת בתנאים שהציב הצבא עצמו.
אפשרות נוספת שבגינה יוכל אדם לקבל פטור היא שאיננו עומד בדרישות הצבא, כלומר הצבא איננו מעוניין בשירותיו של פלוני או אלמוני, מצב זה יכול להיות מסיבות שונות ועיקרן בריאותיות או משפחתיות או חוסר התאמה לשירות צבאי בגלל רישום פלילי וכו’.

מגרש אימונים בצבא

איך ניתן להשיג פטור?

כיום לאחר שצבא ההגנה לישראל קיים כבר 75 שנה, המערכת כבר יודעת להתמודד עם בקשות הפטור, המצב כיום הוא שהצבא לא ממהר להעניק פטורים בקלות ולכן יש צורך להיעזר בשירותיו של עורך דין המכיר את המערכת הצבאית, עורך הדין אלון ארז מלווה את המבקשים להשיג פטור מול המערכת הצבאית הסבוכה.
הדרכים להשגת פטור הינן מגוונות, בכל מקרה התייעצות וליווי של עו”ד יכולה להשפיע על סיכויי ההצלחה.
הסיבת לקבלת פטור מהצבא הן מגוונות ונעות על סקאלה רחבה, החל מאמונה דתית, דרך בעיות בריאות ואוכלוסיות שהצבא מוותר עליהן.
כמו כן מי שקיבל פטור מהצבא בניגוד לרצונו רשאי להגיש ערעור בעזרת עורך דין צבאי בדרישה להסרת הפטור

פטור מהצבא - עריכת דין

למה עורך דין צבאי?

המערכת הצבאית הינה מורכבת ולא תמיד ידידותית, כאשר רוצים או צריכים ממנה משהו חשוב מאד פניה לשירותיו של עורך דין מקצועי השוחה בתחום היא בעלת חשיבות עליונה, עורך הדין אלון ארז הוא עורך דין צבאי המלווה כבר שנים רבות מיועדים לשירות בבקשה להשגת פטור מהצבא במגוון צורות ושיטות תוך ניצול הכרת המערכת והידע הרב שנצבר בתחום לאורך שנות הפעולה מול ובתוך הצבא עם מועמדים רבים.

 

 

 

שתפו בקליק
Picture of עורך דין אלון ארז
עורך דין אלון ארז

בוגר תואר ראשון ושני במשפטים מטעם הפקולטה למשפטים של אוניברסיטת תל אביב . מאז שנת 2009, עו”ד ארז חבר בלשכת עורכי הדין של מדינת ישראל ובנוסף מחזיק באישור מטעם בית המשפט העליון לשמש כסנגור צבאי.

את ניסיונו העשיר והידע המשפטי הרחב רכש עורך דין ארז במסגרת ייצוגם המוצלח של מאות לקוחות מרוצים בבתי המשפט השונים.

להמשך קריאה

עוד מהבלוג הצבאי שלנו

זיוף גימלים בצה”ל

ישנם חיילים המתחזים לבעלי מצב בריאותי ירוד על מנת לקבל אישורי גימל שלא כדין, חלקם אף אשר מזייפים את מסמכי אישורי הגימל כשלעצמם, התנהגות זו מכונה “זיוף גימלים” קיראו על ההשלכות של זיוף גימלים

קרא עוד »
מעמד הסדר טיעון

מה חשוב לדעת על מעמד הסדר הטיעון של סא”ל דן שרוני? חזרתה של הפרקליטות הצבאית מהסדר הטיעון עם הנאשם בצילום עשרות חיילות ששירתו תחתיו, סא”ל

קרא עוד »