זמין 24 שעות ביממה

כתב אישום פלילי והגשת כתבי אישום

תוכן העמוד:

במידה וקיים חשד סביר כי אתם מעורבים בדבר עבירה בדרך זו או אחרת, תזומנו לחקירה ובחלק מהמקרים תצברו כתב אישום פלילי. זימון לחקירה יכול להתבצע משתי סיבות עיקריות, הראשונה, זימון עד למתן עדות והשנייה, זימון אדם שנחשב כחשוד.

 

כתב אישום פלילי – חקירת החשוד

במידה ומדובר בחקירת חשוד, אזי זו חקירה תחת אזהרה. למהלך החקירה ישנה חשיבות מכרעת, היות ועל סמך החקירה התובעים והפרקליטים מחליטים האם יוגש כתב אישום כנגד החשודים.

לרוב, כתבי האישום יוגשו אם וכאשר ישנן ראיות שתומכות בחשדות, או אז החשוד יהפוך לנאשם ורוב הסיכויים, שהוא ישהה במעצר עד תום כל ההליכים המשפטיים החלים כנגדו.

 

מהו כתב אישום פלילי?

כתב אישום פלילי הנו מסמך לכל עניין ודבר שלו מטרה עיקרית והיא, לתאר באופן מפורט מקרה או אירוע שהתרחש ומוגדר כעבירה פלילית.

בכתב האישום עצמו מפורטות כל העבירות המיוחסות לנאשם וכן פרטים חשובים הנוגעים לחקירה, כמו למשל, המקום בו התרחשה העבירה והזמן בה היא התבצעה. כמו כן הוא מכיל מידע מפורט על המעורבים בפרשה.

 

הגשת כתב אישום פלילי

בעת הגשת כתב אישום פלילי יש לפעול על סמך חוקים, נהלים וכללים קבועים היות ובמידה והתובע הכללי לא יעשה כן, הנאשם יכול לערער על טיבו של המסמך ואף לגרום לשופט לבטלו כליל.

בנוסף, כתבי אישום כוללים את שמות העדים שיוזמנו להעיד בבית המשפט מטעם התביעה ומרגע הוצאתו, על הנאשם ועורך דינו חל איסור ליצור איתם קשר באופן מוחלט, לפחות עד שיקבע גזר דינו.

 

עמדתו של הנאשם כלפי כתב האישום

לאחר ההחלטה על הוצאת כתב אישום פלילי והגשתו, על הנאשם להחליט בעזרת ייעוץ מעורך דין פלילי, על עמדתו בנושא, ובמילים אחרות, להחליט האם הוא מודה באשמה או טוען לחפותו.

 

נאשם שטוען לחפותו

במידה והנאשם טוען לחפותו, משמע, כופר בהאשמות שהועלו נגדו, הוא יובא בפני שופט כדי להכריע בעינינו. אם וכאשר השופט הכריע כי ישנה עילה לתביעה וכי כל הראיות שהוצגו בפניו מובילות למסקנה כי הנאשם אשם בביצוע העבירה, בית המשפט יקבע את עונשו בהסתמך לחומרת המעשה ולמידת הענישה הקבועה על פי החוק.

כמו כן, במידה והשופט החליט לזכות את הנאשם מכל אשמה, התיק ייסגר ללא ענישה מכל סוג שהוא.

 

“אני אשם” – מה עושים הלאה?

במידה ועמדתו של הנאשם היא להודות באשמה, ישנן כמה אפשרויות שעומדות בפניו, ומומלץ לפנות לעורך דין פלילי שמתמחה בנושא.

 

לא לחכות עד הוצאת כתב אישום פלילי

למעשה, מומלץ שלא לחכות עד הוצאת כתב אישום פלילי כדי לקבל חוות דעת מקצועית, היות וניסיונו של עורך דין פלילי ובקיאותו בחוק ובתקדימים שונים, במקרים רבים יכולה אף למנוע את הגשתו של כתב אישום, כבר בשלבי החקירה הראשוניים.

 

ייעוץ מקדים עם עורך דין

רבים המקרים, שבעזרת פנייה לעורך דין כבר בשלבים הראשונים תוכלו להימנע מכתב אישום פלילי ומהגשת כתבי אישום כנגדכם.

כמו כן, במידה והוגש נגדכם כתב אישום, מערבותו של עורך דין פלילי יכולה להמתיק את הדין במידה ואתם אשמים ואף לסגור את התיק ולבטל את הראיות, במידה ואתם כופרים בהאשמות.

הוגש נגדכם כתב אישום? צריכים ייצוג משפטי על ידי עורך דין המתמחה בתחום המשפט הפלילי?
עו”ד פלילי אלון ארז זמין 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע
פנו עוד היום 050-7368203

אין בתוכן המצוי באתר, כדי לשמש או להיחשב כייעוץ משפטי ו/או המלצה משפטית ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף לייעוץ משפטי אצל עו”ד ואין להסתמך על המידע בכל צורה שהיא. יובהר, כי כל פעולה שתעשה על פי המידע המצוי באתר הינה על אחריות הצופה בלבד ולא יהא באילו כדי ליצור יחסי עורך דין לקוח בין הצופה לבין עורך דין אלון ארז, בין במישרין ובין בעיקיפין. 

צור קשר עכשיו לקבלת ייעוץ וליווי מקצועי:
כפתור: חזור למעלה